جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

برای ازدواج، بزرگ شوید! - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برای ازدواج، بزرگ شوید!

برای ازدواج، بزرگ شوید!


می توانم با اطمینان بگویم که برای شروع زندگی چیزهای زیادی را باید فراهم کرد. از تهیه جهیزیه بگیر تا اجاره یک خانه و حتی پس انداز پول.... همه این کارها باید انجام شود. چرا که ادامه زندگی بدون این امکانات و تلاش ها امکان پذیر نیست وگرنه به اصطلاح کم می آورید. با وجود همه این ها، یک چیز هست که اگر نباشد باز هم در زندگی کم می آورید.
اگر وجودتان بزرگ نشود، روحیه بزرگ و شخصیت متعالی و صبور نداشته باشید، آنقدر بزرگ نشوید که مسائل زندگی را دشوار نبینید و اگر دلتان را بزرگ نکنید که تحمل یک نفر را داشته باشید، اگر آنقدر محکم نباشید که با یک حرف بشکنید و فرو بریزید، آن وقت با وجود برخورداری از همه امکانات رفاهی، باز هم کم می آورید و رمق تان گرفته می شود. بخاطر همین خدا همیشه توصیه می کند روح تان را بزرگ کنید، خودتان را رشد دهید، پرورش دهید، بزرگ و بزرگوار شوید. راه را نشان مان می دهد و می گوید «تقوا»!
تقوا در همه حیطه های زندگی می آید. یعنی این که یک منشور چند پهلو است. کسی با تقوا باشد به دیگران ظلم نمی کند، به آن ها احترام می گذارد، به احساسات و نیازهای دیگران توجه دارد، فقط خودش را نمی بیند، فقط به فکر آرزوها و اهداف خودش نیست، دیگران را استثمار نمی کند، توقع بیجا ندارد، سخن نیکو می گوید، خوش اخلاق است، صداقت و گذشت و خیلی ویژگی های دیگر دارد.
این که صحبت از این ویژگی ها می شود، به این خاطر نیست که شما با چنین آدمی ازدواج کنید، اصلا شاید آدم اینجوری پیدا نکنید که همه ویژگی ها را کنار هم داشته باشد. بلکه به خاطر این است که دقت داشته باشی باید به این ویژگی ها توجه کنی و الکی انتخاب نکنی، حداقلش این است که در مسیر باشد! یادت باشد خودت با تقوا باش، اگر نیستی در این راستا قدم بردار بعد انتظار با تقوا بودن آدم مقابلت را داشته باش. لطفا بزرگ شوید! زندگی تان را، وقت تان را، عمرتان را الکی و به سرخوشی و سرگرمی نگذرانید. مگر این دو روز دنیا برای سرگرمی آمده ایم، که یک سره به فکر خوشی ها و سرگرمی های مان هستیم؟!روزنامه خراسان