سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

با صدای بلند برای کودکان کتاب بخوانید - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

با صدای بلند برای کودکان کتاب بخوانید

با صدای بلند برای کودکان کتاب بخوانید


کتاب خواندن برای کودکان تاثیرات مثبتی در سلامت شناختی و عاطفی آنها دارد. به نظر محققان سراسر دنیا، کتاب خواندن با صدای بلند، برنامه ای موثر برای پیشگیری از نارسایی های پرورشی یادگیری در کودکان است...
مهم نیست که فرزند تان به تازگی نشستن را بدون کمک شما یادگرفته یا هنوز کلمه «مامان» را یاد نگرفته درست ادا کند، شما باید با صدای بلند برای او کتاب بخوانید. هر چه زود تر کتاب خواندن برای کودک را آغاز کنید، نتیجه بهتری در آینده می گیرید.
به گزارش سایت لوچانو بندتی، نتایج تحقیقات نشان می دهد کتاب خواندن با صدای بلند برای نوزادان بسیار موثر است و باعث ایجاد انگیزه شروع کارهای جدید مانند گوش دادن و توجه داشتن در آنها می شود. این کار بقای سلول های عصبی را که در صورت عدم تمرین از بین خواهند رفت، افزایش می دهد.
هرچه این تمرین مغزی سخت تر و تکرار آن بیشتر باشد، نورون های بیشتری نجات می یابند. وقتی شروع به خواندن کتاب برای کودک خود می کنید، حتما آن را ادامه دهید، زیرا لذت بردن از کتاب می تواند تا سن ۶ سالگی آثار مثبتی در کودک داشته باشد و در طول این زمان توانایی کودک برای ساخت تصاویر، افزایش خلاقیت و تخیل شکل می گیرد.


روزنامه سلامت