سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

بازی زنجیر زنجیر باز - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

بازی زنجیر زنجیر باز

Loading the player...

از بازی های معروف است که در انزلی « شتر شتربان » خوانده می شود . بازیکنان که تعداد آنان محدود نیست شانه به شانه روی خود را به یک طرف کرده و می ایستند و دست های یکدیگر را می گیرند نفر اول سمت راست و نفر اول سمت چپ با یکدیگر به شرح زیر گفتگو می کنند .

« زنجیر زنجیر باز – له- زنجیر زنجیر باز – زنجیر در کجا ؟ در پشت بام – چی می خوره ؟ علف سیاه – چی می زاره؟ سبزه گیاه – راه گذاری – بیا و بگذر – از کدام طرف ؟ از این طرف – با چه صدا ؟ »

نفر اول سمت چپ صدای یکی از حیوانات را تعیین می کند . مثلاً « با صدای سگ » نفر اول سمت راست با همراهان خود ما بین نفر اول و دوم سمت چپ و از زیردست های آنان می گذرند . بدین ترتیب نفر دوم سمت چپ وارو قرار می گیرد . بازی به همین وضع ادامه می یابد تا تمام بازیکنان غیر از نفرات دو سر زنجیر ، وارونه قرار بگیرند. بعداً این دو نفر زنجیر را آنقدر می کشند تا پاره شود از هرجا که پاره شد دو نفری که باعث پاره شدن زنجیر شده اند را از بازی بیرون آورده ، روی زمین می خوابانند. بعداً ایشان را از روی زمین بلند می کند و پشت به یکدیگر قرار می دهند و به همدیگر می زنند بعد از این عمل بازی از نو شروع می شود .

 

 

نوع: توليد ويژه صوتی

موضوع : طنز و سرگرمی

کاری از :پوران حاجتی