جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

بازدید معاون رییس جمهور از منطقه آزاد انزلی - نمایش محتوای خبر

 

 

بازدید معاون رییس جمهور از منطقه آزاد انزلی

شناسه : 288675672

بازدید معاون رییس جمهور از منطقه آزاد انزلی

معاون رییس جمهور دکتر محمدباقر نوبخت به همرا استاندار گیلان و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی با حضور در منطقه آزاد انزلی از زیرساخت‌های تجاری، تفریحی و صنعتی این سازمان شامل مجموعه بندری کاسپین و روند پیشرفت موج‌شکن‌های آن، مرکز تفریحات، باغ پرندگان، مجموعه ورزشی قایقران، مرکز نمایشگاهی و همایش‌ها، اسکله نفتی بازدید کرد .
در این بازدید عملیات ساخت پروژه احداث سیلوهای ذخیره قلات با سرمایه گذاری 800 میلیارد ریالی بخش خصوصی و بلوار مجتمع بندری کاسپین با اعتبار 70 میلیارد ریالی آغاز شد.
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه پس از بازدید از زیرساخت های تجاری منطقه آزاد انزلی گفت : مجموعه فعالیت های انجام شده در منطقه آزاد انزلی یکی از سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی کشور توسعه مناطق آزاد بوده که فعالیت های منطقه آزاد انزلی در این امر بسیار مشهود و خوب بوده است.
محمد باقر نوبخت همچنان افزود: در2 ساله گذشته 3 هزار 600 میلیارد تومان سرمایه گزاری مستقیم در این منطقه انجام شده است  و 7600 فرصت شغلی در سطوح مختلف همچون دانش بنیان و علمی و پژوهشی ایجاد شده است.
وی از افزایش 17 برابری میزان صادرات منطقه آزاد انزلی در طول دوسال گذشته خبرداد و گفت : این آمار  نشان دهنده تلاش و کوشش فراوان مدیریت و ایجاد زیرساخت هایی تجاری همچون اسکه ، انبار و سیلو بوده است .
 رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به فعال شدن 40 واحد صنعتی و ایجاد  بیش از 900 فرصت شغلی برای جوانان گیلان تصریح کرد: تمام فعالیت های صورت گرفته همچون ساخت و تکمیل زیرساخت ها در منطقه آزاد انزلی بیانگر سیاست های اقتصاد مقاومتی است
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در نشست شورای معاونین با حضور دکتر نوبخت گفت : باتلاش همکاران پیشرفت کار موج شکن شرقی به 85 درصد رسیده و موج شکن غربی 72 درصد پیشرفت دارد و تا اردیبهشت ماه به بهره برداری می رسد .
رضا مسرور افزود : تقاطع غیر همسطح منطقه  نیز در 4سال 45 درصد پیشرفت داشته است و هم اکنون درحال ساخت برج دیدبانی با اعتبار 5میلیارد تومان هستیم  و پیش بینی میشود تا پایان امسال به بهره برداری برسد .
وی در ادمه به اتصال هرچه سریع تر خط ریلی به این منطقه اشاره کرد و گفت : اتصال خطوط راه آهن کمک شایانی به توسعه بندر کاسپین می کند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه در استان گیلان در زمینه معرفی محصولات ضعف داشتیم افزود : در مدت 11 ماه توانستیم مرکز نمایشگاهی را راه انرازی کنیم و تا کنون نمایشگاه های متعددی در این مرکز برگزار شده است .
رضا مسرور همچنین گفت: پردیس صنایع دستی براساس الگو برداری از کشور مالزی انجام شده و در 6 ماهه اول سال آینده به بهره برداری می رسد .
 
منبع : خبر گیلان