جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

بازدید مدیر کل صدا و سیمای گیلان و مسوولین استان از روند تولید سریال لاک پشت - نمایش محتوای خبر

 

 

بازدید مدیر کل صدا و سیمای گیلان و مسوولین استان از روند تولید سریال لاک پشت

شناسه : 371027265

دکتر باقرزاده مدیرکل ، به همراه قائم مقام و جمعی از معاونین و مدیران این مرکز با حضور مهندس کوچکی نژاد و دکتر احمدی نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ، علی فتح اللهی فرماندار رشت و جمعی دیگر از مدیران استانی و شهرستانی و گروهی از هنرمندان با حضور در محل تصویر برداری سریال «لاک پشت»  از روند تولید این اثر بازدید کردند.
دکتر باقرزاده مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان در این مراسم ضمن تقدیر از حضور مسوولین و بیان توضیحاتی درخصوص سریال گفت:
این سریال متفاوت از سایر سریالهای تهیه شده در شبکه باران است و بیننده می تواند با هر یک از شخصیتهای سریال همزاد پنداری کند و مشکلات روز جامعه به زبان طنز در آن بیان می شود.وی ضمن تشکر از عوامل سریال که با حرکت جهادی در ایام شرایط شیوع ویروس منحوس کرونا و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برای نشاندن لبخند بر لبان مردم استان تلاش می کنند از مسوولین استان خواستار حمایتهای بیش از پیش از هنرمندان پر توان در تولید آثار نمایشی و برنامه های تلویزیونی شبکه باران شد.
مهندس کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان به جهت اعتماد و بهره گیری از جوانان در تولید آثار، با اشاره به اینکه سیمای مرکز گیلان همواره نشان داده است که هنرمندان می توانند زبان گویای مردم باشند تاکید کرد: نمایندگان در تمام سطوح خصوصا سطح ملی باید رایزنی کنند تا بودجه مناسبی برای ساخت آثار هنرمندانه صدا و سیمای مرکز گیلان در نظر گرفته شود که درنهایت کمکی برای وضعیت معیشتی هنرمندان و خلق لحظه های شاد برای مردم شریف استان باشد.
دکتر احمدی دیگر نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با اشاره به جایگاه شهید آوینی در هنر متعالی اشاره کرد و با لقب دادن وی به عنوان یکی از سردمداران هنر متعهد بر پیروی هنرمندان در هر یک از آثار تولیدی از این شهید بزرگوار  تاکید کرد و با بیان اینکه در صدا و سیمای مرکز گیلان تعهد انقلابی در بسیاری از آثار مشهود است، گفت: در عصر حاضر باید دنبال فرهنگ سازی برای سبک زندگی ایرانی اسلامی باشیم که رسانه استانی نقش خود را در این راستا به خوبی ایفا می کند.
وی افزود همه مسوولین استان به ویژه نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی باید به مدیرکل صدا وسیمای استان در خصوص حمایت از سرمایه های انسانی مشغول در این مرکز از طریق رایزنی با مسوولین کشوری جهت جذب بودجه کمک کنند.
فتح اللهی فرماندار شهر رشت نیز ضمن تجلیل از صدا وسیمای مرکز گیلان به خطیر بودن وظیفه صدا و سیمای مرکز گیلان اشاره کرد و گفت امروز تولید آثار هنری باید  با ظرافت و حساسیت بیشتری همراه باشد تا با رعایت خطوط قرمز برای نشاندن لبخندی بر لب مردم انتقادات اجتماعی را نیز مطرح کند که رسانه استانی با حمایت از جوانان در این حوزه عزم جدی خود را نمایان کرده است. وی همچنین از افزایش بخشی از ردیفهای بودجه صدا و سیمای مرکز گیلان که در حوزه شهرستان رشت می باشد خبرداد.در پایان نیز با حضور مسوولین و مدعوین سکانسی از سریال به صورت نمادین فیلمبرداری شد.
سریال «لاک پشت» در قالب طنز در 65 قسمت 25 دقیقه ای در سیمای مرکز گیلان تهیه و تولید می شود.
داستان این سریال در خصوص شخصیتی به نام «ایوب رخدانه» پدر خانواده ای از طبقه متوسط جامعه است که در منطقه ای در پایین شهربه همراه دختر و دامادش و فرزندشان که تازه خدمت سربازی را به پایان رسانده و به خانواده ملحق شده زندگی می کند و درگیر اتفاقاتی می شوند و در این مسیر همسایگانی به این جریان اضافه می شوند و این وقایع، موقعیت های طنز بسیاری ایجاد می کند. این سریال مسائل مختلف اجتماعی را به زبان طنز بیان می کند.
عوامل تهیه سریال عبارتند از: تهیه کننده: فرهاد ورزلدوست
 نویسندگان: مجتبی کاظمی،سید سعید نعمتی
  گارگردان هنری: سید سعید نعمتی   
مدیر تصویربرداری: حسن جعفری  
تصویربردار : علی احمدی  
دستیار تصویر: فرزاد عاشوری  
صدابردار: غلامرضا کاظمی  
 دستیار صدا: امیر اشکوری
 تدوین: بهروز مرادی
 برنامه ریز و دستیار اول کارگردان: عرفان پندار  
دستیار دوم کارگران: امیرمحمد سکوتی  
منشی صحنه: هنگامه قدیری   
مدیر تولید: مهرزاد فکری
مدیر تدارکات: صادق شیخی
بازیگران: سید سعید نعمتی، محمد نعمتی، اسماعیل حاجتی، الهه فرخی، مسعود بدرطالعی، فریبرز زیده سرایی، سودابه ابراهیمی، مهدی مخبری، مریم جدیدی، مصطفی خوش بین، مهرزاد شجاعی و با حضور مجید پتکی