حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۶ فروردین ۱۳۹۸

بازدید مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان از روند تولید سریال ملاحت - نمایش محتوای خبر

 

 

بازدید مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان از روند تولید سریال ملاحت

شناسه : 348096943

مهندس ظهیری مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان به همراه معاونان مرکزبا حضور در لوکیشن سریال ملاحت از روند تولید آن بازدید کردند.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان در این دیدار ضمن تقدیر از تلاشهای عوامل تهیه و تولید این سریال 60 قسمتی  علیرغم وجود مشکلات و سختیهای پیش رو گفت : فقر آنتن موجب فرار مخاطب می شود که برای رسانه آسیب محسوب
 می شود ،  سرمایه یک رسانه مخاطبین آن هستند هرچه مخاطب رسانه بیشتر باشد نشان از موفقیت بیشتر آن رسانه است. وی افزود: باید با مخاطب ارتباط بیشتری برقرار کنیم تا بتوانیم محتوا و مطالب مورد نظر مبتلا به جامعه را به آنها منتقل کنیم . مهندس ظهیری با اشاره به نافذ بودن زبان هنر بر استفاده از این هنردر  انتقال پیام تاکید کرد و گفت: می توان مطالب را به طور مستقیم بیان کرد اما در تلفیق با هنر ماندگار تر خواهد شد .
خلاصه داستان سریال «ملاحت»  :شعبان بالادهی از معتمدین روستای بالا ده همسرش را بر اثر ایست قلبی از دست می دهد و در آغاز داستان بیش از چهل روز از مرگ همسرش گذشته است. شعبان یک پسر به نام مسعود و دو دختر به نامهای مهری و   ملاحت دارد . مسعود به دلیل داشتن اعتیاد به کمپ برده شده و یکی از مهمترین علت مرگ زود هنگام مادر مسائل و مشکلات مرتبط با او است. مهری ازدواج کرده و در محل دیگری زندگی می کند اما ملاحت دختری متدین ،شاغل در یک فروشگاه بزرگ ،همدل و همنوای پدر و برادر خویش است. شعبان از برادر عقب افتاده اش شکور نیز نگهداری می کند. ماجرا با فرار مسعود و کمک و تلاش ملاحت توسط رئیس شورای محل شکل می گیرد. داماد حقه باز خانواده که کارش دلالی است با نقشه تلاش دارد تا زمینهای زراعی پدر زنش را بفروشد و.... .
 این سریال  به تهیه کنندگی فرهاد ورزلدوست و کارگردانی فرهاد پاک سرشت در 60 قسمت 25 دقیقه ای در سیمای مرکز گیلان تولید می شود و غیر از روزهای جمعه از ساعت 22:30 از شبکه باران پخش می شود.