جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

بازار رشت - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

بازار رشت

Loading the player...

در سطح شهر رشت مهمترین كانون فعالیتهای تجاری، بازار مركزی آن است. بازار بزرگ شهر رشت در بافت قدیمی و مرکزی شهر قرار دارد و کانون کلیه فعالیتهای بازرگانی استان گیلان محسوب می شود. روزانه هزاران نفر از ساکنین شهرها و روستاهای مجاور رشت، برای داد و ستد در این بازار حضور می یابند. در این بازار علاوه بر محصولات متنوع كشاورزی کلیه مایحتاج ضروری زندگی روزمره را میتوان یافت. معماری كاروانسراها و طاقی های موجود در بازار نیز به نوبه خود یكی از جاذبه های این بازار است که شیفتگان وعلاقمندان خاص خود را دارد.

سبك چیدن بسیار زیبا و دیدنی محصولات متنوع كشاورزی در این بازار خود یكی از جاذبه های مهم توریستی شهر رشت محسوب میشود. در گوشه کنار بازار رشت میتوان جلوه های گوناگونی از زیبایی های فرهنگ فولکلور این استان را یافت که به نوبه خود بسیار زیبا و جذاب است. این بازار از بخشهای گوناگونی (شامل كاروانسراها و طاقی ها و...) تشکیل شده که به اختصار به بخشی از آن در اینجا اشاره می شود. کاروانسراها و طاقی ها در بافت 24 هکتاری بازار رشت، 14 کاروانسرا وجود دارد که توسط راسته های مختلف به هم مرتبط هستند.

این کاروانسراها در دوره قاجاریه و اوایل دوره پهلوی به عنوان کانون های بازرگانی ساخته شدند. تعدادی از آنها عبارتند از: طاقی های بزرگ و کوچک، سعادت و کاروان سراهای محتشم، چینی چیان، ملک و ....


نوع: تولید ویژه نمایشی

موضوع : دیدنی های گیلان

عوامل برنامه عبارتند از:

تهیه کننده : سیرنگ پوررحیمی

کارگردان: صادق حسین پور

تولید ویژه: خانم معصومه مفیدی

 

Rasht bazaar is the most bustling areas of Gilan. They comprise of open and covered stalls, centers for trading merchadise and are usually located in the heart of the city. All kinds of goods according to the tastes of customers are sold in these bazaars. Permanent bazaars like Rasht, Astara, Talesh, Roodbar and Somiehsara are always active. Daily bazaars are also held, where the rural folk put up their goods for sale.