جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

باران تشنگی - نمایش محتوای صدا

 

 

باران تشنگی

Loading the player...
همزمان با ایام سوگواری و عزاداری حضرت سیدالشهداء (ع) رادیو گیلان با ویژه برنامه باران تشنگی از عشق و عطش یاران با وفای اهل بیت سخن می گوید.
امام حسین علیه السلام فرمودند: ای مردم، عبرت بگیرید از نکوهش‌هایی که خداوند به منظور پند و اندرز دوستانش، ازعلمای یهود کرده است،  آن جا که می‌فرماید: چرا روحانیون و علمای آنها (یهود) از سخنان گناه آلود جلوگیری نکردند؟ و فرمود: آن گروه از بنی اسرائیل که کافر شدند، (به زبان داوود و عیسی بن مریم ) لعنت شدند، تا آن جا که می فرماید: چه کارهای ناپسندی که انجام می دادند.
فرمایش امام حسین (ع) درباره ایستادگی مقابل ستمگران: بدین جهت خدا بر آنان عیب گرفت که از ستمگرانی که در برابرشان بودند، فساد و اعمال ناروا می‌دیدند اما آنان را منع نمی‌کردند، چون به آنچه از ستمگران به آنان داده می‌شد چشم طمع داشتند و ازعواقب اعتراض‌ها بیم داشتند، با این که خداوند فرموده :"از مردم نترسید، از من بترسید" و نیز فرموده :"مردان و زنان مؤمن دوست یکدیگرند، به نیکی امر و از بدی نهی می کنند" و خداوند بدین سبب کلام خود را با امر به معروف و نهی از منکر به عنوان فریضه آغاز کرده است که آگاه بوده چون این فریضه ادا گردد و برپاداشته شود تمام فرایض و واجبات دیگر از آسان و دشوار برپا داشته خواهند شد.
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز گیلان: باران تشنگی با معرفی و باز شناخت آئین عاشورایی، با هدف پاسداشت شهدای کربلا و برجسته سازی نقش عاشورا در تحکیم و ارتقای امر به معروف و نهی از منکر، تاکید بر نماز، معرفی جایگاه جوانان در قیام عاشورا و معرفی ابعاد بیدارگرایانه قیام حسینی به عنوان الهام بخش قیام های مردمی به روی آنتن می رود.
این برنامه با ساختاری ترکیبی صبح روز تاسوعا و عاشورا، از ساعت 10:00 به مدت 120 دقیقه با بخش های: گفتگوی کارشناسی، گزارش از هیات مذهبی، ارتباط مستقیم با اماکن مقدسه و پرسش و پاسخ در مورد قیام عاشورا پخش می شود.
 
تاریخ تولید: 1394
تهیه کننده و نویسنده: سید رضا سید دانش
گویند گان: آذر پورمساح، جواد شعبانی
گزارشگران: مریم شیرزاد، زهرا سلیمانی، فاطمه صارمی