سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

باران بهاری مسافران نوروزی آستارا را غافلگیر کرد - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

باران بهاری مسافران نوروزی آستارا را غافلگیر کرد

باران بهاری مسافران نوروزی آستارا را غافلگیر کرد


آستارا ـ ایرنا ـ بارش باران بهاری که از اوایل صبح امروز در مناطق غربی گیلان آغاز شده ، مسافران نوروزی شهرستان آستارا را غافلگیر کرد.

به گزارش عصر یکشنبه خبرنگار ایرنا ، در پی بارش باران ، بسیاری از مسافران نوروزی که در محوطه باز و در کنار خیابانها و پیاده روها و کمپینگ های شهر آستارا چادر زده بودند ، با جمع کردن چادر به اماکن اقامتی شهرستان پناه برده و یا این شهرستان را به مقاصد دیگری ترک کردند.

با وجود بارش باران و کاهش 15 درجه ای دمای هوای آستارا نسبت به روز گذشته ، هنوز تعداد کثیری از مسافران نوروزی در شهرستان آستارا حضور دارند و از صبح امروز به دایر کردن چادر در کمپهای اقامتی این شهر و گشت و گذار و خرید در بازارچه مرزی و ساحلی آستارا می پردازند.

رییس اداره هواشناسی شهرستان آستارا در گفتگو با خبرنگار ایرنا ، با اشاره به تداوم بارندگی طی امروز و فردا در این شهرستان گفت: از بعد از ظهر امروز تا 24 ساعت آینده بارش باران در غرب استان گیلان شدت بیشتری می گیرد.

فردین فرتوت نیا با اشاره به احتمال بارش برف در مناطق جلگه ای از اواخر وقت امروز و قبل ظهر فردا (دوشنبه) افزود: امروز احتمال بارش تگرگ نیز در شهرستان آستارا پیش بینی می شود.

وی از بارش برف در مناطق کوهستانی غرب گیلان خبر داد و بیان کرد: از روز سه شنبه با افزایش نسبی دما بارشها در غرب استان گیلان متوقف می شود.

وی میزان کنونی دمای هوا در شهر آستارا را پنج درجه سانتیگراد و میزان رطوبت را 97 درصد اعلام کرد.

به گزارش ایرنا ، در ایام تعطیلات نوروزی امسال تا روز گذشته ورود مسافران نوروزی به شهرستان آستارا افزایش محسوسی داشت.

امسال برای اسکان مسافران نوروزی علاوه بر 21 واحد مدرسه ، برای اسکان مطلوب مسافران سه واحد کمپ اقامتی به اضافه دهها واحد هتل و مهمانپذیر موجود شهرستان بهسازی شده و ارایه خدمات آنها آغاز شده است.

طبیعت زیبای اطراف دریاچه استیل ، باغ پرندگان در ورودی شهر ، پارک حیات وحش ، نوار ساحلی آستارا ، بازارچه مرزی و ساحلی ، منطقه زیبای دربند ، گردنه حیران ، باغ چای عباس آباد ، بهشت کاکتوسها ، آبشار لاتون ، حوضچه های طبیعی لاتون ، منطقه بهارستان و آبگرم کوته کومه در کنار بقعه پیر قطب الدین صفوی ، قلعۀ شیندان یا سندان ، بقعه امام زاده سیدابراهیم و سیدقاسم در هفت کیلومتری جنوب آستارا از جمله جاذبه های شهرستان آستارا محسوب می شود که همه ساله مسافران زیادی را راهی این گوشه از کشورمان می کند.

شهرستان آستارا در ایام تعطیلات نوروز سال گذشته با پذیرایی از یک میلیون و یکصد هزار نفر مسافر و گردشگر نوروزی ، پس از لاهیجان دومین شهر استان گیلان در پذیرایی از مسافرن و گردشگران نوروزی و یکی از 20 شهر گردشگرپذیر کشور بود.

وجود یک هزار و 200 واحد تجاری در بازارچه مرزی آستارا و نیز وجود سواحل و طبیعت بکر و نیز واقع شدن در مسیر تردد شمالغرب کشور مهمترین دلایل موثر در افزایش تعداد مسافران ورودی به شهرستان آستارا است.

ایرنا