رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

آیین تجلیل از خبرنگاران صدا و سیمای مرکز گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

آیین تجلیل از خبرنگاران صدا و سیمای مرکز گیلان

شناسه : 360624612

آیین تجلیل از خبرنگاران صدا و سیمای مرکز گیلان با حضور نماینده ولی فقیه درگیلان ،سرپرست استانداری  ،مدیران کل استان ،مدیرکل ،معاونین و کارکنان رسانه استانی درسالن اجتماعات دفتر سروش برگزار شد .
در این آیین باقرزاده مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان ضمن تبریک روز خبرنگار ،خبرنگاری را از مشاغل سخت و دشوار در جهان خواند و با اشاره به معیارهای قرآنی ارسال ، رعایت اصول اخلاقی در روند اطلاع رسانی ،تهیه خبر بدون سوءبرداشت دشمن، خبرنویسی بدون سوءظن،انتشار سریع اخبار،صحت خبر،مستند بودن خبر و  صحت خبر را از ویژگیهای یک خبر رسانی خوب در کلام خدا برشمرد و با درخواست از مدیران استان برای همکاری در این امر خطیر گفت: در نظام اسلامی پاسخگو یی شان اول مسوولان است و ضمن درخواست از پاسخگویی سریع مسوولان به مطالبات مردم ،رسانه استانی همواره نیازمند حمایت مادی و معنوی مسوولان از خبرنگاران و تامین امنیت شغلی این قشر زحمتکش صدا و سیما است. وی در ادامه با اشاره به حساسیت کار خبرنگاران بر سه اصل بی طرفی ، آموزش مداوم ،اشراف اطلاعاتی کامل نسبت به استان ،توجه به زبان و ادبیات فارسی طبق تاکید رهبر معظم انقلاب ،رعایت بیش از پیش اخلاق حرفه ای و حفظ وحدت و انسجام در روند خبر رسانی تاکید کرد.
دکتر زارع سرپرست استانداری گیلان در این مراسم با بیان اینکه صدا و سیما یکی از نهادهای فرهنگی است که همواره در عرصه جنگ نظامی و هشت سال دفاع مقدس و امروزه نیز در عرصه جنگ نرم و جنگ اقتصادی نقشی موثر داشته و همواره رکن اصلی مسیر خدمت رسانی را در منافع ملی می داند . وی بررعایت  اصل حفظ و تقویت وحدت ،نفاق و انسجام ملی  ، بیان حقیقت، شناسایی ارکان موثر ،سرعت و دقت با استفاده از دانش روز و معرفی فرهنگ، آداب و رسوم ، زبان و قومیتهای استان  در حوزه خبر تاکید کرد . سرپرست استانداری با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند 98 بر نقش صدا و سیمای استان برای مشارکت حداکثری مردم پای صندوقهای رای و ایجاد امید آفرینی و اعتماد سازی تاکید کرد .
آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه رسانه دانشگاه است وکار آن آموزش و پرورش است به سختی و حساسیت شغل خبرنگاری اشاره و  بر حفظ زبان و ادبیات فارسی تاکید کرد و گفت : خبر باید به گونه ای نوشته شود که عوام و خواص از آن بهره مند شوند.
دکتر حسنی رئیس مجمع نمایندگان استان نیز با بیان نقش حیاتی  صدا و سیما بر برقراری امنیت روحی و روانی مردم در بحران اقتصادی کنونی امیدآفرینی را نخستین وظیفه خبر دانست و از صدا و سیمای گیلان انعکاس مسائل و مشکلات استان را  به رسانه ملی خواستار شد .
رضاپور معاون خبر مرکز نیز در ابتدای مراسم ضمن تبریک روز خبرنگار و خیر مقدم ، خبرنگاران را چشم و زبان مردم و عامل انتقال پیام مردم به مسوولان معرفی کرد و با اشاره به نقش فضای مجازی و تعاملی  بر خبر رسانی و وجود ارتباط چند سویه  مخاطبان  با رسانه در دنیای امروز از حضور فعال خبر مرکز گیلان در فضای مجازی خبر داد و آموزش و یادگیری شیوه های نوین اطلاع رسانی را از جمله وظیفه رسانه عنوان کرد .
در پایان مراسم  از خبرنگاران صدا و سیمای مرکز گیلان با اهداء لوح تقدیری تجلیل شد .