جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

ایران با اتکاء به نیروهای داخلی، اقتدار خود را به رخ جهانیان می کشد - نمایش محتوای خبر

 

 

ایران با اتکاء به نیروهای داخلی، اقتدار خود را به رخ جهانیان می کشد

شناسه : 67179443

ایران با اتکاء به نیروهای داخلی، اقتدار خود را به رخ جهانیان می کشد

آستارا - ایرنا - امام جمعه موقت شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: جمهوری اسلامی ایران با اتکاء به نیروهای داخلی در تمامی ابعاد، اقتدار خود را به رخ جهانیان می کشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام ناصر صالحی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان آستارا با اشاره به رزمایش بزرگ پیامبر اعظم (ص) افزود: نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اجرای موفقیت آمیز رزمایش بزرگ پیامبر اعظم (ص) توجه جهانیان را به سمت اقتدار نظامی ایران جلب کردند.
وی با اشاره به اینکه رزمایش پیامبر اعظم (ص) پیام صلح و دوستی را برای کشورهای منطقه در پی داشت، اضافه کرد: حمله موشکی سپاه به ماکت ناو هواپیمابر آمریکایی، نشان داد که نیروهای همیشه بیدار نظام اسلامی ایران، هیچ وقت نخواهند گذاشت که دشمنان چشم طمع به آب و خاک این مرز و بوم بدوزند.
خطیب جمعه آستارا اظهار کرد: فرزندان این خاک در روزهایی که کشور از امکانات حداقلی برخوردار بود، توانستند در طول هشت سال دفاع مقدس سینه های خود را در مقابل دشمنان سپر کنند و امروز نیز با وجود تمامی تحریم ها، با تکیه بر توان و امکانات داخلی، به پیشرفته ترین جنگ افزارها مجهز هستند.
وی با تاکید بر لزوم اجرای سیاست های مقام عظمای ولایت در خصوص اقتصاد مقاومتی افزود: تنها راهکار برای پویایی اقتصاد کشور پیاده کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی است تا ایران اسلامی همچنانکه در بسیاری از رشته های علمی و دارویی جزو 10 کشور شناخته شده دنیا محسوب می شویم، در زمینه اقتصاد نیز بتوانیم به رشد چشمگیری دست پیدا کنیم.
خطیب جمعه آستارا در ادامه با اشاره به روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی اضافه کرد: منابع طبیعی از جمله موهبت های الهی است که باید بدرستی حفظ و به نسل های آینده منتقل شود.
حجت الاسلام صالحی تصرف در منابع طبیعی و آتش سوزی های جنگل ها را تهدیدی بزرگ برای طبیعت خواند و بیان کرد: این خود انسان ها هستند که با قطع کردن درختان و تعدی به منابع طبیعی، زنگ خطر را برای سلامتی خود و زندگیشان به صدا در می آورند.
وی در ادامه با اشاره به آغاز سفرهای راهیان نور به مناطق عملیاتی دوران پرافتخار دفاع مقدس گفت: هنوز آنطور که شایسته است زوایای پیدا و پنهان جنگ تحمیلی برای نسل های امروز تشریح نشده است.
وی افزود: سفرهای راهیان نور می تواند کم کاری برخی از حوزه ها را در زمینه تبیین درست اهداف هشت سال دفاع مقدس جبران کند.
وی دفاع مقدس را از جمله بزرگترین افتخارات مردم ولایی و انقلابی ایران اسلامی ذکر کرد و افزود: امروز به برکت مقاومت های مردم ایران در دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس، بیداری اسلامی در کشورهای منطقه حاکم شده که بیرون راندن داعشی ها از خاک عراق توسط ارتش و نیروهای مردمی این کشور نمونه ای از این مقاومت هاست.
امام جمعه موقت آستارا با اشاره به فرا رسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) بیان کرد: مردم باید با الگوگیری درست از سیره و منش بانوی دو عالم، از هرگونه تجمل گرایی و اسراف در آستانه عید نوروز پرهیز کنند و با عمل به اصول اخلاقی دین اسلام، به سعادت نهایی دست یابند.
شهرستان مرزی بندر آستارا در 200 کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان واقع است.