جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

ایده های نو در زمینه تولید محصولات فرهنگی دیجیتال حمایت می شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

ایده های نو در زمینه تولید محصولات فرهنگی دیجیتال حمایت می شوند

شناسه : 125344062

ایده های نو در زمینه تولید محصولات فرهنگی دیجیتال حمایت می شوند

انزلی - ایرنا - رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال گفت: از ایده های نو در زمینه تولید محصولات فرهنگی دیجیتال پشتیابی می کنیم.

به گزارش ایرنا، سید مرتضی موسویان روز شنبه در نشست نمایندگان استانی مراکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال کشور در انزلی اظهار کرد: به محض حصول بودجه تبصره 9 ، بخشی را به گسترش فناوری اطلاعات اختصاص می دهیم .
وی افزود: کارگروهی متشکل از نمایندگان دستگاه ها ، کار خود را برای حمایت و هدایت فضای مجازی در سطح کشور آغاز خواهد کرد.
وی متذکر شد: بالا بردن سواد دیجیتالی مردم برای ارتقای دانش کشور و بالا بردن تولید ناخالص داخلیGDP و تولید ناخالص ملیGNP ضروری است .
موسویان تصریح کرد : در راستای ساماندهی آنچه به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مربوط است، در قالب مرکز فناوری در سال جاری برنامه سامان دهی بازیگران در این صحنه را در برنامه قرار داده ایم.
وی با بیان این که امروز گله بسیاری از رابطین فناوری اطلاعات استانها و مدیران مجتمع فرهنگی دیجیتال استانی فعالیت افراد بدون مجوز است، از عرضه کنندگان محصولات فرهنگی دیجیتال خواست نسبت به اخذ مجوز اقدام کنند.
رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال خاطرنشان کرد: باید بازی سازان بدون مجوز را جذب شبکه ملی فرهنگ کنیم و بازی سراها نیز زیرمجموعه این شبکه قرار گیرند.
وی از نمایندگان مراکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال خواست به گونه ای عمل کنند که بازی سازان دارای هویت شناخته شوند .
وی با تاکید بر لزوم گسترش فناوری اطلاعات در کشور بعنوان یک نیاز ملی اظهار کرد: فرهنگسازی و آموزش دیجیتال به عنوان یک وظیفه ملی به مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال واگذار شده است.
موسویان افزود: شبکه ملی فرهنگ با زیرساختها و عناوینی که برای آموزش آماده کرده، قصد ارتقاء سواد فناوری اطلاعات مردم را دارد.
وی با اشاره به آمادگی شبکه ملی فرهنگ از ماه مبارک رمضان برای عرضه محصولات فرهنگی دیجیتال تصریح کرد: نمایندگان موسسات دارای محصولات قرآنی که تعداد آنها در کشور بالغ بر 60 موسسه است، به صورت نیابتی در کل کشور اقدام به عرضه تمام محصولات دیجیتالی دارای قابلیت عرضه را انجام خواهند داد.
رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال گفت: این فرصت مغتنم برای شما و خانه های فرهنگ برای دسترسی به این محصولات است .
*لزوم ساده سازی و شفافیت

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز در این همایش گفت : از اصول کار دیجیتال ساده سازی بنیادین است .

فیروز فاضلی اظهار کرد : شفاف سازی کار هنر و دوری از ابهام ، حاضر کردن تصور به تصدیق ، دوباره اندیشیدن و بازآفرینی یک اندیشه ، نجات از سقوط و خلق سلوک بصری و این همانی از دیگر ویژگی های کار دیجیتال است.

وی با اشاره به آشنایی گروهک تروریستی داعش با فیلم های اکشن هالیوود و نمادهای به کار رفته و تلاش آنها برای جذب جوانان غربی از این طریق، متذکر شد: غرب سالهاست برای گرفتن جان انسان ها کار می کند و ما باید برای جان بخشیدن به انسان ها همت کنیم .

وی افزود: استان گیلان در حال حاضر دارای یک مجتمع دیجیتال استانی با 53 سیستم و فضای مناسب در مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیاء رشت، یک مجتمع شهری با 27 سیستم در مجتمع فرهنگی ارشاد آستاراست.
به گفته وی گیلان همچنین دارای چهار خانه دیجیتال در مسجد جامع کیاشهر، امامزاده قاسم چولاب، مسجد امیرالمومنین(ع) رشت ، و موسسه یاران سبز موعود است که همگی دارای حداقل 10 سیستم هستند.
در این مراسم از مجتمع های دیجیتال و رابطین نمونه این مجتمع ها تقدیر به عمل آمد.
رونمایی از چند اثر تولیدی و برگزاری نمایشگاهی از تولیدات دیجیتالی داخل کشور از بخش های دیگر این مراسم بود.
نشست سالانه نمایندگان استانی مراکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتالی سراسر کشور با هدف قدردانی از برترین های مجتمع های دیجیتالی ،معرفی تولیدات برتر و ایجاد هماهنگی و همراه کردن فعالان این عرصه در سطح ملی و ایفای نقش مرکز ملی فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتالی روزهای نهم و دهم خردادماه جاری در انزلی در جریان است.