جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

ایجاد پایگاه مجهز اورژانس در منطقه حیران از الزامات است - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد پایگاه مجهز اورژانس در منطقه حیران از الزامات است

شناسه : 64064806

فرماندار شهرستان مرزی و بندری آستارا، ایجاد یک مرکز مجهز اورژانس را در منطقه توریستی و تفریحی حیران از الزامات دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه گیلان، دکتر کیوان اسدپور روز گذشته در نشست شورای معاونین دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در شهرستان آستارا خاطر نشان کرد: با توجه به انبوه مسافران وارد شده به این منطقه کوهستانی خوش آب و هوا و برف گیر، ایجاد یک مرکز مجهز بهداشتی و درمانی از واجبات است که باید هر چه سریعتر تحقق یابد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این منطقه در بحث تقسیمات کشوری جزء مناطق استان گیلان و شهرستان آستارا است، مسئولان در ایجاد امکانات و تجهیزات بیشتر، بیش از گذشته تلاش کنند.

اسدپور اظهار کرد: در حال حاضر دولت، با یک نگاه ویژه به مناطق مرزی، درصدد توسعه همه زیرساخت‌هاست و شهرستان آستارا از این مقوله مستثنی نیست.

وی افزود: با توجه به ورود انبوه مسافران به شهرستان از اقصی نقاط کشور، تعداد کثیری از اتباع کشور جمهوری آذربایجان جهت استفاده از امکانات بهداشتی و درمانی کشور وارد آستارا می‌شوند.

فرماندار آستارا در بخش دیگر سخنان خود به تفویض اختیارات مسئولان استانی در بخش بهداشت و درمان به مسئولان شهرستان اشاره کرد و گفت: با توجه به ارائه خدمات در این بخش به همنوعان جمهوری آذربایجان، از دست دادن فرصت ها جایز نیست.

وی تاکید کرد: مسئولان باید از لحاظ تجهیزات و امکانات بهداشت و درمان، شهرستان را تجهیز کنند تا به حداکثر تقاضاها پاسخگو باشیم.

«دکتر حسین عباسقلی‌زاده» مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا طی سخنانی در این نشست تصریح کرد: با توجه به اهمیت مرزی بودن منطقه، تعداد کثیری از اتباع کشور جمهوری آذربایجان از طریق مرز زمینی آستارا وارد کشور می‌شوند.

وی توضیح داد: درصد قابل توجهی از این افراد، جهت مداوا و استفاده از امکانات پزشکی به ایران سفر می‌کنند.

عباسقلی‌زاده خطاب به حاضرین تاکید کرد: باید امکانات موجود را تا حدی افزایش دهیم تا مراجعین جهت خارج شدن از استان گیلان امتناع کنند.

به گزارش ایسنا، پس از پایان این نشست، «دکتر حسن بهبودی» قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان به همراه «اسد معانی» مدیر کل دیوان محاسبات استان گیلان، از امکانات بیمارستان دکتر شهید بهشتی، درمانگاه تازه تاسیس ویرمونی و بیمارستان در دست احداث یکصد تخت خوابی آستارا بازدید کردند.