جهش تولید | شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹

ایجاد فضای شاد و امیدبخش در دهه فجر امسال - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد فضای شاد و امیدبخش در دهه فجر امسال

شناسه : 63943592

رئیس اداره ارشاد لاهیجان بر ایجاد فضای شاد و امیدبخش در دهه فجر امسال تاکید کرد.

شاهین جهانگیری بلورچیان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه گیلان، با بیان اینکه دهه فجر یادآور رشادت ها، فداکاری ها و شهادت طلبی های ملتی خداجو و پیرو ولایت و رهبری است، گفت: در این ایام ملت ایران با نثار خون خود باعث پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل شدند.

وی با اشاره به اینکه بهره گیری از تعالیم اسلامی بر درخشش انقلاب می افزاید افزود: استفاده از ظرفیت های هنری برای ترویج مبانی و آرمان های نظام اسلامی از مواردی است که باید در جشن های پیروزی انقلاب اسلامی مورد توجه قرار گیرد.

جهانگیری ادامه داد: در دهه فجر امسال برنامه های متنوعی از سوی ارشاد شهرستان لاهیجان جهت پاسداشت این ایام برنامه ریزی شده است.

وی با بیان اینکه در این ایام فیلم های پیروزی انقلاب اسلامی برای علاقمندان به نمایش گذاشته می شود، گفت: در دهه فجر امسال نمایشگاههای مختلف نقاشی، خوشنویسی، عکس و ... برگزار می شود.

جهانگیری، اجرای نمایش کودکان، برگزاری عصری با شعر و خاطره، برگزاری جشن انقلاب، همایش اصحاب فرهنگ و هنر، تجدید پیمان با آرمان های امام راحل و مقام معظم رهبری و شهدای انقلاب اسلامی، مسابقات کتابخوانی، برنامه های فرهنگی و هنری در مدارس و مساجد، برگزاری همایش موسیقی و ... را از مهمترین برنامه های دهه فجر بیان کرد.

وی گفت: با توجه به اینکه دهه فجر امسال در دولت تدبیر و امید برگزار می شود تمام تلاش ما این است که فضای شاد و امیدبخشی را در جامعه ایجاد کنیم.

رئیس اداره ارشاد لاهیجان با بیان اینکه در تلاشیم فیلم‌های سی ‌و دومین جشنواره بین‌المللی فجر به طور همزمان علاوه بر رشت در لاهیجان نیز اکران شود، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت بالای شهرستان لاهیجان در برنامه های فرهنگی، تحقق این امر موقعیت خوبی برای شهرستان محسوب می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از تلاش های نماینده مردم لاهیجان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای تامین شهرستان گفت: با حمایت های مسئولین استانی و شهرستانی پس از 10 سال کنسرت موسیقی زنده در لاهیجان برگزار و با استقبال خوب مردم مواجه شد.

وی همچنین به احداث مجتمع فرهنگی هنری لاهیجان اشاره و خاطرنشان کرد: 12 سال پیش کلنگ احداث این مجتمع در شهرستان به زمین زده شد که متاسفانه تاکنون 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

جهانگیری اضافه کرد: امیدواریم با پیگیری های نماینده لاهیجان و مسئولین شهرستان، شاهد افتتاح فاز به فاز این پروژه باشیم.

ایسنا