جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

ایجاد بیش از 800هزار شغل در سال برای حل مشکل بیکاری جوانان - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد بیش از 800هزار شغل در سال برای حل مشکل بیکاری جوانان

شناسه : 14767355

ایجاد بیش از 800 هزار شغل در سال برای حل مشکل بیکاری جوانان

برای حل مشکل بیکاری جوانان باید سالانه حدود 800هزار تا یک میلیون شغل ایجاد شود.

معاون اول رييس جمهوردرحاشيه مراسم افتتاح مرحله دوم کارخانه نئوپان فومنات با بیان اینکه آمار بيکاری کشورنگران کننده است گفت : برای ایجاد  800 هزار تا يک ميليون شغل در سال باید ازتوان بخش خصوصی بهره برد.

اسحاق جهانگیری با بیان اینکه بخش خصوصي بايد در کار و توليد ميدان دار باشد خاطرنشان کرد: درتلاش هستيم فضاي با ثباتي در اقتصاد ايجاد کنيم تا سرمايه گذاران بدون هيچ اضطراب و دغدغه اي توليد کنند.

وی به توانمندی های اقتصادی گیلان اشاره کرد و گفت: نزدیکی گیلان به کشورهای حاشیه خزر و قفقاز مزیتی برای توسعه صادرات است.

محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت – معدن و تجارت در این مراسم  نیز با بیان اینکه ما در گذشته توليد ام دي اف نداشتيم خاطرنشان کرد : در حال حاضر 800 هزار متر مکعب ام – دی – اف در کشور توليد مي شود که با افتتاح چندين طرح ديگر نه تنها از واردات این محصول بي نياز  می شویم  بلکه مي توانيم صادر کننده هم باشیم .

ناصر عاشوری نماینده ی شهرستان های فومن و شفت هم در مراسم افتتاح مرحله دوم کارخانه نئوپان فومنات گفت: برای حل مشکل بیکاری و اشتغالزایی باید از سرمایه گذاران بخش خصوصی بیشتر حمایت شود../م منبع:خبرگیلان

گرفتن عوارض از مسافران و گردشگران براي جمع آوري زباله

شهرداران ودهياران براي مديريت پسماند وجمع آوري زباله هاي مي توانند از مسافران وگردشگران عوارض بگيرند .

رييس سازمان حفاظت محيط زيست دیروز درحاشيه بازديد از پارک ملي بوجاق کياشهر گفت : براساس قانون مديريت پسماند که در سال 83 به تصويب رسيد مسووليت جمع آوري زباله ها بر عهده شهرداران و دهياران است .

معصومه ابتکار با اشاره به گردشگر پذير بودن گيلان گفت : با توجه به ورود گردشگران و افزایش زباله هاي توليده شده ، دهياران و شهرداران مي توانند طبق قانون از گردشگران عوارض بگیرند تا زباله را ساماندهي کنند .

وي اضافه کرد :اجرای برنامه های بازیافت /کاهش میزان تولید زباله و گسترش فرهنگ حفظ محیط زیست از مهم ترین راهکارهای مدیریت پسماند در گیلان و مازندران است .

وی در ادامه گفت: 10میلیارد تومان اعتبار برای احیای تالاب بین المللی انزلی در سال آینده خبرداد و گفت: در حال حاضر ورود فاضلاب ها ،فرسایش خاک و پسماند ها ، مهمترین تهدیدات تالاب بین المللی انزلی است که حل آنها به همت اساسی همه ی سازمان ها و دستگاه های مرتبط و مردم منطقه نیاز دارد ./م

منبع:خبرگیلان