سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

اکران یتیم خانه ایران در املش - نمایش محتوای خبر

 

 

اکران یتیم خانه ایران در املش

شناسه : 333175772

اکران یتیم خانه ایران در املش

فیلم یتیم خانه ایران در کانون معصومیه شهرستان املش اکران شد.
فرمانده سپاه املش گفت: این فیلم در 4  سانس در ساعت های 8 تا 12 برای خواهران و از ساعت 14 تا 18 برای برادران به نمایش گذاشته شد.
سید جعفر حسینی افزود: در این فیلم از نقش دولت انگلیس در ایجاد قحطی، بیماری های کشنده همچون وبا، تیفوس و فقر در از بین بردن نسل ایرانی ها بعد از جنگ جهانی دوم پرده برداری شده است.
یتیم خانه ایران ساخته ابوالقاسم طالبی است. داستان فیلم، یتیم خانه ای است که توسط افراد مذهبی و متدین اداره می شود و پس از فوت قیم و سرپرست اصلی، مسئولیت این نوانخانه به قهرمان فیلم با بازی علیرام نورایی می رسد. 
قوای انگلیس که در آن زمان تسلط و تاثیر مهمی در روابط داخلی ایران داشتند، غذا و آذوقه یتیمان و یتیم خانه را غارت می کند و این بهانه ای می شود تا قهرمان فیلم که قبلا در جنگل با انگلیسی ها در جنگ بوده و زخمی به آنها زده است، غیرتش به جوش بیاید و برای تامین غذای این کودکان یتیم به مبارزه با انگلیسی ها و عمال ایرانی آنها بپردازد.
در این بین فیلمساز قصد روشن کردن چهره واقعی افرادی را دارد که بین مردم ایران و در بازار و مطبوعات رخنه کردند و با مردم این مملکت نشست و برخواست دارند اما از جای دیگر کسب در آمد می کنند. 
املش در 70 کیلومتری شرق مرکز گیلان واقع است.
 
منبع : خبر گیلان