جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

اچ دی سازی همه شبکه های صدا و سیما - نمایش محتوای خبر

 

 

اچ دی سازی همه شبکه های صدا و سیما

شناسه : 373530251

معاون توسعه و فناوری رسانه ملی از ادامه روند طرح اچ دی سازی شبکه های مختلف رسانه ی ملی که از یک ماه در مراکز استانها  پیش آغاز شد خبر داد.
 دکتر علیدادی معاون توسعه و فناوری رسانه ملی در حاشیه ی بازدید از روند تکمیل ساختمان جدید صدا و سیمای  مرکز گیلان در رشت با اشاره به ارتقای زیر ساختهای تولید و پخش شبکه های مختلف سازمان صدا و سیما در یک دهه ی گذشته از آغاز اچ دی سازی این شبکه ها در یک ماه گذشته خبر داد و افزود : در حال حاضر 12 شبکه سراسری اچ دی شده اند و این روند تا ارتقاء کیفی تمامی شبکه های سراسری و استانی ادامه خواهد داشت. وی همچنین از آمادگی معاونت توسعه و فناوری رسانه ملی برای راه اندازی مرکز فرستنده ی تلویزیونی شهرستان مرزی آستارا خبر داد و گفت : این طرح بیش از 100میلیارد ریال هزینه دارد و از اکنون در دستور کار سازمان صدا و سیما قرار گرفته است . وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برنامه ی رسانه ملی برای ارتقاء کیفی شبکه ها در قالب فرمتهای (4K و 8K)تاکید کرد: خریداران تلویزیون دستگاههای گیرنده دیجیتال دقت کنند تا دستگاه مورد نظر علاوه بر امکانات قبلی به سیستم استاندارد اچ ای دی سی نیز مجهز باشند تا در ده تا 15 سال آینده با روند ارتقاء کیفی شبکه های تلویزیونی کشور هماهنگی داشته باشند.
 دکتر باقرزاده مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان نیز از افتتاح ساختمان جدید صدا و سیمای مرکز گیلان، ساختمان ولایت تا نیمه اسفند امسال خبر داد و افزود: در حال حاضر عمده ی امور مربوط به ساخت و تجهیز این طرح به پایان رسیده و عملیات تجهیز استودیوهای تلویزیونی آن در حال انجام است. همچنین پیش از بازدید معاون توسعه و فناوری رسانه ملی از ساختمان جدید صدا و سیمای مرکز گیلان با نشست شورای معاونان این مرکز با محوریت بررسی محدودیتهای فنی این مرکز در حوزه فرستنده ها، تجهیزات پخش و انتشار تولید محتوا برگزار و در پی آن از ابراهیم شکیبا معاون، علی پیشه وری مدیر فنی و نیز علی سه سلطانی مدیر تاسیسات و تعمیر و نگهداری ساختمان صدا و سیمای مرکز گیلان به دلیل کسب رتبه ی برتر در هفدهمین اجلاس فناوری و توسعه رسانه ملی تجلیل شد.