جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۹

اول مهر صبح و نشاط - نمایش محتوای سیما

 

 

اول مهر صبح و نشاط

Loading the player...

نخستین روز آغاز سال تحصیلی، یکی از خاطره انگیزترین روزها است. کودکي که براي اولين بار از خانه و خانواده جدا شده و مدتي را در محيط بيرون از خانه به سر مي برد، در معرض آموزش دانش ها و مهارت هاي مختلف و نيز شيوه هاي برخورد با ديگران وو رفتار جمعي است، لذا بايد ترتيبي اتخاذ کنيم که ارتباطات او، پدر و مادرش و نيز معلم، مدرسه و محيط محل تحصيل و سکونت او از هر لحاظ با هم در تعامل باشد. از این رو ویژه برنامه "اول مهر صبح و نشاط " به منظور آغاز سال تحصیلی جدید وو بازگشایی مدارس به صورت خاص و با آیتم مخصوص اول مهر از شبکه باران تهیه و تولید و پخش گردید.

پرداختن به مسائل اجتماعي، اطلاع رسانی به مخاطبان از برنامه های بومی و استاني همچنين افزايش رضايتمندي و اميد به زندگي، تقويت خودباوري فردي و اجتماعي، ایجاد نشاط اجتماعي، اعتماد به نفس، تقويت روحيه مثبت انديشي، ترويج آداب و سنن صحيح، فراهم نمودن فضايي شاد و پرنشاط برای مخاطب، ترويج فرهنگ مطالعه و افزايش سطح اطلاعات بومي و استاني، معرفي و آشنايي با فرهنگ بومي شهرستان هاي مختلف استان از اهداف و بخش های مختلف اين برنامه است.

موضوعات برنامه عبارتند از : اعلام موضوع برنامه و معرفی بخش ها توسط مجری، گزارش (در ارتباط با اول مهر و بازگشایی مدارس گزارش های متنوع پخش گردید)، ورزش صبحگاهی (زورخانه ای با حضور مرشد پیشکسوت استان بطورر زنده)، از بخش های ویژه و متنوع این برنامه بیان دیدگاه های مردمی در قالب طنز عروسکی با اجرای (نازک بین)، وله های اول مهری، مستند گزارش های گیلان و همچنین در این برنامه سه مجری در بخش های مختلف به اجرا پرداختند.

ویژه برنامه "اول مهر صبح و نشاط "روز سه شنبه اول مهرماه ساعت 07:30 به مدت 90 دقیقه به صورت زنده از سیمای مرکز گیلان پخش گردید.

سال تولید:

تهیه کننده : رضا سیف پور

کارگردان : علی باباخانی

دستیار تهیه : جلال (مونیک) رفیعی مقدم

تصویربرداران: محسن نوربخش، نادرامیدوار، عباس خان درخشان

صدابردار: حمیدرضا یاسوری

مجری ها: رضا محبی، راحله قاضی، سمیرا آقایی

تدوینگر: سید علی حسینی نسب

دستیار صدا و تصویر: مجتبی کاظمی، فرزاد قندی

رایانه : محمد ضمیر

صدا پیشه: حسین سیری

عروسک گردان: نسرین قلی پور

منشی صحنه: طاهره رفاهی

تدارکات: سیامک رقم گیر

ارتباطات : ابراهیم نمازی

تکنیسین ضبط: مرتضی تیززا

گزارشگر: ارشد امیر اسکندری، بهزاد دانش فر، مرتضی جلوه

موسیقی تیتراژ : آرش عشقی

نورپرداز : مجتبی تیززا