رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

اولین کنفرانس ملی فناوری های نوین بتن اتفاق مهم علمی - نمایش محتوای خبر

 

 

اولین کنفرانس ملی فناوری های نوین بتن اتفاق مهم علمی

شناسه : 103530769

اولین کنفرانس ملی فناوری های نوین بتن اتفاق مهم علمی

نشست هم اندیشی اساتید رشته عمران دانشگاه های استان گیلان با موضوع "اولین کنفرانس ملی فناوری های نوین بتن و هشتمین دوره مسابقات ملی بتن" برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه گیلان،نشست هم اندیشی اساتید رشته عمران دانشگاههای استان گیلان با حضور تعداد کثیری از اعضای هیات علمی دانشگاه ها، اساتید و صاحب نظران رشته عمران و همچنین اعضای شورای اسلامی شهر رشت،نایب رئیس سازمان نظام مهندسی،ریاست و معاون پژوهشی جهاددانشگاهی استان گیلان برگزار شد.

 در این نشست مهندس پورنصیری نائب رئیس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان ضمن خیر مقدم به همه اساتیدو حاضرین گفت : متاسفانه  درسالهای گذشته در خصوص آموزش وپژوهش در سازمانها  به اندازه  کافی توجه نشده است و اکنون سازمان نظام مهندسی افتخاراین را پیدا کرده است در کنار جهاد دانشگاهی گیلان  ،این نهاد مهم آموزشی کشور به عنوان اسپانسر رویداد بزرگ علمی حضور یابد که قطعا دستاوردهای علمی و آموزشی بسیاری این کنفرانس ملی  برای استان وکشور در برخواهد داشت.

 در ادامه این نشست دکتر نساج،معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی گیلان اظهار داشت: اهدافی که جهاد دانشگاهی  براساس سند بالا دستی بتن برای خود ترسیم کرده است کنفرانسی با عنوان فناوری های نوین بتن و هشتیمن دوره از مسابقات ملی بتن را در برنامه آموزشی خود در سال 94 قرار داده است وقطعا این اتفاق بزرگ که در اردیبهشت ماه شاهد آن هستیم می تواند نقش بسزایی در  ارتقای دانش مربوط به بتن داشته باشد .

وی درخصوص هدف جهاد دانشگاهی ازبرگزاری اولین کنفرانس ملی بتن افزود:جمع آوری ایدهای جدید کاربردی در بحث بتن هدف اصلی ماست و جدای از بحث کنفرانس اساتید ودانشجویان می توانند پیشنهادات خود را به ما ارائه نمایند  و ما  در راستای اجرایی نمودن این پیشنهادات از آنها حمایت های لازم را بعمل می آوریم.

دکتر جمشیدی عضو شورای شهررشت نیز در این نشست افزود:اتفاق مهمی  درسطح کشوردر سال 94 توسط جهاد دانشگاهی گیلان در حال وقوع است و حضوربزرگان و اساتید بنام رشته عمران کشور در این کنفرانس گواه این مطلب است.

وی خاطر نشان کرد :در شهر از نظر دانش فنی به یمن حضور اساتید بزرگی همچون دکتر صدر که افتخار این استان محسوب میشوندهرچند در جایگاه بالایی قرار داریم اما  متاسفانه در استفاده از تکنولوژی بتن هنوز در ساخت و سازها ی شهری در مراحل اولیه هستیم .

وی از حمایت اعضای شورای شهر رشت در خصوص برگزاری اولین کنفرانس ملی فناوری نوین بتن و هشتمین دوره مسابقات بتن خبر داد وافزود:با توجه به اینکه 8 نفر از 15 نفر اعضاء شورای شهر رشت عضو نظام مهندسی هستند قطعنا به اهمیت برگزاری چنین کنفرانس های علمی و تخصصی واقف بوده و حمایت های مادی و معنوی را در راستای برگزاری هرچه بهتر این اتفاق بزرگ خواهند داشت.

وی همچنین ضمن تشکر از رئیس جهاد دانشگاهی  ومتولیان برگزاری این کنفرانس ،برحمایت دستگاه های اجرایی استان  در راستای برگزاری هرچه باشکوهتر این رویدادها تاکید نمود و اذعان داشت:قطعا نتایج این کنفرانس و اجماع آخرین یافته های علمی بتن می تواند در کیفیت ساخت سازهای بتنی در کشوربسیار اثر گذار باشد.

به گزارش ایسنا،در ادامه این نشست دکتر صدر، ریاست کمیته علمی کنفرانس و مهندس رسولی، دبیر کمیته داوران، مهندس حاتمی، دبیرکمیته علمی و مهندس عزیزی، دبیر اجرایی کنفرانس و مسابقات، ضمن ارائه گزارش از عملکرد خود از ابتدای فعالیت دبیرخانه و نقش حضور اساتید و حمایت آن ها از فعالیت های علمی اشاره داشته و در ادامه به صورت جلسه پرسش و پاسخ، به سوالات اساتید پاسخ گفته و از نظرات آن ها بهره مند شدند.