سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

آوای گیلان - نمایش محتوای سیما

 

 

آوای گیلان

Loading the player...
استان گيلان يکي از غني ترين گنجينه هاي فرهنگ موسيقي را داراست. دکتر اميراشرف آريانپور در کتاب گيلان مي نويسد: اين گنجينه غني فرهنگ موسيقي، برخلاف بسياري از مناطق ايران از وحدت سبک برخوردار نيست. به اين معنا که نقاط مختلف گيلان چه از نظر تنوع آوازها و چه از لحاظ خصوصيات ملودي و ريتم از سبک هاي متفاوتي برخوردارند و اين تفاوت سبک به خصوص بين موسيقي مردم توالش با موسيقي محلي مناطق ديلمان و اسپيلي و ساير نواحي گيلان به چشم مي خورد.
ترانه ها و آواهای فولکلوریک دارای اهمیت ویژه ای هستند و هر یک بازگو کننده بخش وسیعی از آداب و رسوم و یکپارچگی زمان خود بشمار می آیند. حجابی راستین آنها را آراسته که صادقانه از کیفیت احوال خود سخن دارند. این ها در معنا فرزندان خلف موسیقی سنتی هستند. شبکه باران به منظور توجه به فرهنگ و هنر و موسیقی بومی ترانه های محلی گیلان را از طریق برنامه «آوای گیلان» در معرض قضاوت مخاطبان قرار می دهد.
برنامه آوای گیلان یکشنبه، سه شنبه و پنج شنبه ی هر هفته از ساعت 22:15 بصورت زنده از شبکه باران پخش می شود، و به تصنیف ها و آواهای نواحی مختلف گیلان با زبان گیلکی، تالشی، ترکی و فارسی می پردازد.
برگزاری مسابقات تلفنی در خصوص اطلاعات مخاطبان از موسیقی گیلان و مسابقه پیامکی با اهداء جوایز از بخش های دیگر این برنامه است.
در هر برنامه 45 دقیقه ای 4 ترانه محلی پخش می شود و به اشتراک و انتخاب مخاطبان قرار می گیرد تا بهترین ترانه محلی هفته از طریق پیامک 30000131 برگزیده شود. هر شب به 5 نفر از ارسال کنندگان پیامک (به قید قرعه) و یک نفر شرکت کننده در مسابقه گرافیکی جایزه اهداء می شود.
 
سال تولید: 1393
تهیه کننده: حجت زیرک
دستیارتهیه : فرهاد خجسته کلام
نویسنده : معصومه پوراحمدی
مجری: ارشد امیر اسکندری
کارگردانان: یگانه صادقی، فاطمه مجنون، علی اصغر میرباقری
رایانه : رامش برزن، مرضیه اسکاف نجفی، پریسا عزیزی، اسماعیل محبی
منشی صحنه : ملیحه نایب زاده ، جلال خاکپور، راضیه مظلومی
گرافیک : بابک علی نژاد
صدابردارها: محمد رضا خستو، صابر رجبی، جلال میر غفاری


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
ﺳﻼﻡ اﮔﺮﻛﺴﻲ ﺑﺨﻮاﺩ ﺑﺮاﻱ ﺗﺴﺖ اﺟﺮا /ﻣﺠﺮﻱ ﮔﺮﻱ / ﺳﻴﻤﺎﻱ... ﭘﻴﻤﺎﻥ ۱۳۹۴/۰۳/۶ ۰۸:۵۳
با سلام من فاطمه ملکی هستم از اصفهان مزاحم میشم -... فاطمه ملکی ۱۳۹۴/۰۳/۴ ۰۹:۴۰
با سلام خسته نباشید . عوامل فنی شبکه استانی خودمون... شاهین بیباک ۱۳۹۴/۰۲/۲۹ ۰۹:۰۷
سلام . خسته نباشید میخاستم خواهش کنم که اگه امکانش... سجاد ه ۱۳۹۴/۰۲/۲۸ ۱۲:۰۱

ﭘﻴﻤﺎﻥ
ﺳﻼﻡ اﮔﺮﻛﺴﻲ ﺑﺨﻮاﺩ ﺑﺮاﻱ ﺗﺴﺖ اﺟﺮا /ﻣﺠﺮﻱ ﮔﺮﻱ / ﺳﻴﻤﺎﻱ ﮔﻴﻼﻥ ﺑﻴﺎﺩ ﭼﻴﻜﺎﺭ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﻜﻨﻪ?ﻣﻦ ﺳﺎﺑﻘﻪ ﺑﻴﺶ اﺯ6 ﺳﺎﻝ ﺩاﺭﻡ اﻣﺎ ﻣﻮﻓﻖ ﻧﺸﺪﻡ ﻭﺭﻭﺩ ﭘﻴﺪا ﻛﻨﻢ?ﭼﻪ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﻜﻨﻢ?ﻟﻂﻔﺎ ﺭاﻫﻨﻤﺎﻳﻴﻢ ﻛﻨﻴﺪ.ﺗﺸﻜﺮ
با سلام و حترام
مخاطب گرامی در حال حاضر هیچ گونه تستی در زمینه اجرا گرفته نمی شود برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 33827004 روابط عمومی شبکه باران تماس بگیرد .
با تشکر
روابط عمومی
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۳/۶ ۰۸:۵۳
فاطمه ملکی
با سلام من فاطمه ملکی هستم از اصفهان مزاحم میشم - من بیننده برنامه آوای گیلان هستم و اجرای آقای اسکندری هم خوب هست اما می خواستم خواهش کنم یک مجری خانم هم بگذارید اگر اشتباه نکنم یکی از مجریان شما به نام خانم مهری هست که ایشون هم چهره جذاب و مهربانی دارن هم حرفهای قشنگی می زنن هم اینکه خیلی با نشاط و همیشه با لبخند صحبت می کنند و به ما انرژی می دهند که چند وقت هست ایشون رو تو برنامه ها نمی بینم و امیدوارم حالشون خوب باشه و تو برنامه آوای گیلان ببینیمشون - سپاسگزارم از زحمات شما
با سلام واحترام
مخاطب گرامی از اینکه بیننده برنامه های شبکه باران هستید سپاسگزاریم . حتماً پیشنهاد شما را به عوامل برنامه انتقال می دهیم .
با تشکر
روابط عمومی
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۳/۴ ۰۹:۴۰
شاهین بیباک
با سلام خسته نباشید . عوامل فنی شبکه استانی خودمون خواستم بپرسم ایا با این دستگاه دیجیتال میشه از شهرهای دیگه برنامه های شبکه استانی خودمان را ببینیم یا نمیشه که یکی بخرم یا اگه میشه یه دستگاه دیجیتال خوب معرفی کنید .ممنون.
با سلام واحترام
مخاطب گرامی شما می توانید از طریق ماهواره همه شبکه های استانی را دریافت کنید جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 33823903 واحد فرستنده های تلویزیونی شبکه باران تماس بگیرید.
با تشکر
روابط عمومی
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۲/۲۹ ۰۹:۰۷
سجاد ه
سلام . خسته نباشید میخاستم خواهش کنم که اگه امکانش هست برنامه اوای گیلان 22/2/94 رو برام بفرستین ممنونم
با سلام و احترام
متأسفانه امکان ارسال برنامه وجود ندارد و از اینکه بیننده برنامه های شبکه باران هستید سپاسگزاریم .
با تشکر
روابط عمومی
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۲/۲۸ ۱۲:۰۱