رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

انعکاس پیوند مردم با انقلاب اسلامی رسالت اصلی رسانه در دهه فجر است - نمایش محتوای خبر

 

 

انعکاس پیوند مردم با انقلاب اسلامی رسالت اصلی رسانه در دهه فجر است

شناسه : 211044918

انعکاس پیوند مردم با انقلاب اسلامی رسالت اصلی رسانه در دهه فجر است

مدیرکل صدا و سیمای گیلان گفت: قطعا انعکاس پیوند مردم  و تبیین حضور گسترده و جهادی در صحنه ها و برهه های حساس انقلاب و نظام  محور اصلی رسالت، رسانه استانی در دهه فجر است. لذا باید در پوشش رویدادها و حماسه هایی که مردم در آنها نقش آفرینند از هیچ کوششی دریغ نشود .

دکتر طلوعی، ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجربا بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران بر مبنای ارزش های انسانی و اسلامی و باورهای دینی و اعتقادی بوجود آمده است - ابراز کرد: پرداختن به مناسبت های انقلابی به ویژه دهه فجر گامی در راستای انتقال اندیشه و فرهنگ انقلاب به نسل جوان و نوجوان است و نقش صدا و سیما را برای آگاهی بخشی اصولی و عمیق، اندیشه های امام خمینی (ره) وفرامین و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، بسیار مهم خواند و گفترسانه ها باید به مستند سازی ارزش های انقلابی و مردمی بیشتر توجه کنند.  
وی با محور قرار دادن محتوای غنی و راهبردی در برنامه های صدا و سیمای مرکز گیلان ، به تشریح ویژه برنامه های دهه فجر در حوزه های سیما ، صدا، و خبر پرداخت و گفت : در این ایام حوزه سیما با ویژه برنامه های "عصر خمینی، شجره طیبه، تا کنگره، گیلار، قدسیان " ، برنامه زنده " مهتاب شبان" ، " یه باغچه گل " برای کودکانو نوجوانان، تولید بیش از 12 نماهنگ و موسیقی حماسی، انیمیشن، جشنواره فیلم هایی سینمایی و همچنین پخش مستندهای ویژه از وقایع انقلاب ، بیان خاطرات و حقایق مربوط به رویدادهای انقلاب اسلامی ایران و برنامه های گفتگو محور در خصوص انقلاب و نقش اقشار مختلف درتحقق این رویداد جهانی از جمله برنامه های سیمای استانی است .
دکتر طلوعی در ادامه به تولید ویژه برنامه های  صدای مرکز گیلان که در راستای بصیرت افزایی و بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی تدارک دیده است اشاره کرد و گفت : نمایش رادیویی " قصه های انقلاب " با موضوع باز خوانی وقایع انقلاب،  ویژه برنامه های چون " سی و هفتمین بهار و مسابقه طلوع فجر " نام برد و افزود : برنامه های  روتین پرچمداران عشق، شبهای ایران، امی گیلان ، تالشونه ، جوانه ها ، شبانه ، سبزه اوخان، ساعت جوانی ، مستندها و سریالهای نمایشی به طور ویژه از جمله تدارکات رادیوی در ایام دهه فجر خواهد بود .
مدیر کل صدا و سیمای مرکز گیلان ، درادامه به رئوس برخی از برنامه های واحد خبر اشاره کرد و در این باره توضیح داد : تهیه و پخش خبر بهره برداری از طرح های عمرانی ، گزارش های تلویزیونی با رویکرد خدمات نظام ، گفتگوی ویژه خبری با موضوع انقلاب اسلامی و نقش گیلان در سال 57 از برنامه های پیش بینی شده خواهد بود .
دکتر طلوعی از تلاش تمام عوامل رسانه استانی و همچنین پوشش تصویری مناسب مراسم ویژه راهپیمایی حماسه ساز بیست و دوم بهمن ماه یاد کرد و گفت : ما برای حفظ و صیانت از دستاوردی که بیش از سه دهه از آن می گذرد باید هر ساله ایام الله دهه مبارک فجر را با شکوه بیشتری گرامی بداریم . مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان ، همچنین با اشاره به برگزاری انتخابات اسفند ماه سال جاری یاد آوری کرد : برگزاری انتخابات در نظام جمهوری اسلامی همایش بزرگ ملی و میهنی است که با حضور گسترده مردم انجام می شود .
وی در پایان گفت : مردم انقلابی کشورمان در دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نشان داده که در همه عرصه ها و صحنه ها حضور فعال دارند و در انتخابات نمایندگان مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری هم با شور و شعور بالای خود مشارکت خواهند کرد .