جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

انتقال ارزش های اسلامی از اهداف کنگره شهدای ورزشکار گیلان است - نمایش محتوای خبر

 

 

انتقال ارزش های اسلامی از اهداف کنگره شهدای ورزشکار گیلان است

شناسه : 64172852

رشت - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان گیلان گفت : انتقال ارزش های اسلامی از اهداف برگزاری کنگره شهدای ورزشکار گیلان است .

 

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈ مسعود رهنما ˈ روز شنبه در نخستین کنگره شهدای ورزشکار گیلان افزود : کنگره شهدای ورزشکار استان با هدف انتقال اندیشه ها ، آرا ، نگرش ها ، ارزش ها و هنجارهای اسلامی و انقلابی شهدای ورزشکار نهادهای ورزشی برگزار می شود .

وی اظهار کرد : این کنگره در سوم خرداد ماه سال جاری با هدف برنامه ریزی برای توزیع سازمان یافته فرهنگ دفاع از اصول و شعائر دینی ، ملی و انقلابی به افکار عمومی و نهادهای ورزشی و حفظ هویت و تقویت میراث مقاومت و حماسی شهدای ورزشکار گیلان در فرایند مبارزه با استکبار جهانی ، تروریسم کور گروهک های ضد انقلاب و هشت سال دفاع از مرزهای عقیدتی سرزمینی کشور برگزار می شود .

وی ، بسترسازی برای آگاهی جامعه از ظرفیت های عظیم معنوی و عاطفی جنگ ، ایثار، شهادت ، شهیدان و خانواده های آن ها و برنامه ریزی برای بهره مندی هدفمند جامعه به ویژه جامعه ورزشی به همراه ترویج و توسعه روحیه جهاد ، ایثار، مقاومت و پایداری در تمامی سطوح فعالیت های ورزشی را از دیگر اهداف برگزاری نخستین کنگره شهدای ورزشکار استان گیلان عنوان کرد .

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان درباره وظایف شورای سیاست گذاری کنگره اظهار داشت : ایجاد و اداره زیرساخت های فیزیکی ، اطلاعاتی و مالی مورد نیاز کنگره ، تعیین سیاست ها ، برنامه ها و خط مشی فعالیت های کنگره ، هدف گذاری ، سیاست گذاری، برنامه ریزی و تصمیم گیری درباره نحوه برگزاری کنگره از مهمترین وظایف این شورا می باشد .

رییس ستاد برگزاری نخستین کنگره شهدای ورزشکار استان ادامه داد : تصویب برنامه های اجرایی و عملیاتی لازم در ارتباط با برگزاری مراسم شهدای ورزشی ، تصویب آیین نامه های داخلی و اجرایی مورد نیاز کنگره و بررسی و اتخاذ تصمیم در مورد دریافت پیشنهادهایی درباره بزرگداشت شهدای ورزشی از دیگر وظایف شورای سیاست گذاری است .

ˈ رهنما ˈ با اشاره به دیگر وظایف شورای سیاست گذاری کنگره شهدای ورزشی بیان کرد : تصویب نمودار سازمانی و پست های مورد نیاز کنگره ، تصویب بودجه مورد نیاز کنگره و تصویب آیین نامه های نحوه دریافت کمک های مادی و معنوی و نهادهای مرتبط با امور شهدا دیگر وظایف شورای سیاست گذاری کنگره شهدای ورزشی گیلان را شامل می شود .

وی خاطرنشان کرد : هماهنگی با دستگاه ها و مراکز اجرایی ، نظارتی ، معنوی و نهادهای مرتبط با امور شهدا ، تصمیم گیری درباره ماهیت ، روش، زمان، مکان ، سخنرانان ، برنامه های اطلاع رسانی و تبلیغات و تصویب و تایید نهایی تمامی گزارش های مرتبط با کنگره دیگر وظایف شورای سیاست گذاری کنگره شهدای ورزشی استان را شامل می شود .

دبیر یادواره شهدای ورزشکار گیلان نیز در این نشست گفت: با توجه به نامگذاری امسال با عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری ، رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس الگوی تمام عیاری هستند که با کمترین هزینه و پشتوانه فرهنگی قوی عزم خود را جزم کردند و با مدیریت جهادی به پیروزی رسیدند .

ˈ محمد پورمحسن ˈ افزود در مورد شهدای ورزشکار گیلان افزود : تا کنون 389 شهید ورزشکار در استان گیلان شناسایی شده اند و این کنگره با هدف پاسداشت ، تکریم سرداران و شهدای پرافتخار ورزشکار گیلان با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، صداوسیمای مرکز گیلان، آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات اسلامی، دفتر نماینده ولی فقیه ، بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس ، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ، مدیرکل اجتماعی استانداری برگزار خواهد شد .

ایرنا