جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

انتقاد نماینده خانه ملت از عملکرد مناطق آزاد - نمایش محتوای خبر

 

 

انتقاد نماینده خانه ملت از عملکرد مناطق آزاد

شناسه : 282614315

انتقاد نماینده خانه ملت از عملکرد مناطق آزاد

نماینده آستانه‌ اشرفیه در مجلس شورای اسلامی گفت : مناطق آزاد تجاری- صنعتی به حیاط خلوت دولتی ها تبدیل شده است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما محمد حسین قربانی امروز در گفتگوی تلفنی با خبرگزاری صدا وسیما در رشت گفت : راهبردی که بر اساس اقتصاد مقاومتی برای مناطق آزاد در نظر گرفته شده است صادرات کالای داخلی بود اما در این مناطق به ویژه منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی به واردات بیشتر توجه می شود.
وی با بیان اینکه در زمان کنونی نگاه به مناطق آزاد تجاری- صنعتی کشور از جمله منطقه آزاد انزلی نگاهی مثبت نیست افزود : مناطق آزاد می بایست براساس سیاست های برنامه پنجم توسعه در زمینه تولید و صادرات فعالیت کنند اما در عمل اینگونه نیست و به حیاط خلوت دولتی‌ها  تبدیل شده است.
نماینده شهرستان آستانه اشرفیه در مجلش شورای اسلامی با انتقاد از واردات بی رویه در مناطق آزاد گفت : توجه نکردن به صادرات و اهمیت دادن به واردات برخی محصولات لوکس و حتی قاچاق یکی از مهمترین عوامل عملکرد ضعیف مناطق آزاد است.
محمد حسین قربانی با بیان اینکه صادرات و اشتغال باید در سیاست مناطق آزاد قرار گیرد افزود : کشورهای حاشیه خزر امروز بازارهای خوبی برای ایران به ویژه گیلان است، که منطقه آزاد انزلی باید ازاین فرصت برای صادرات کالا بهره گیرد.
وی به ارایه لایحه یک فوریتی دولت درباره گسترش مناطق آزاد به مجلس اشاره کرد و افزود : اگرچه بنده مخالف این لایحه بودم اما کلیات لایحه مذکور رأی آورد و اکنون در حال بررسی است.
 
منبع : خبر گیلان