جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

انتقاد شدید نماینده رشت از آل سعود - نمایش محتوای خبر

 

 

انتقاد شدید نماینده رشت از آل سعود

شناسه : 173697253

انتقاد شدید نماینده رشت از آل سعود

 تشکیل شورایی از کشورهای مسلمان برای اداره حج ضروری است.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما نماینده رشت درمجلس شورای اسلامی امروز در گفتگوی تلفنی با خبرگزاری صداوسیما در رشت به حادثه سقوط جرثقیل درمکه اشاره  کرد و گفت : دولت سعودی با عملکرد ضعیف شان نشان داده نمی‌تواند مناسک حج تمتع را مدیریت کنند و باید شورایی از کشورهای مسلمان برای اداره این مراسم بزرگ تشکیل شود.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی افزود : دولت عربستان باید جرأت داشته و اعلام کند که توان اداره زائران را ندارد و باید بخش بزرگی از کارهای مربوط به مناسک حج ، رسیدگی به چند میلیون زائر و حتی برقراری امنیت زائران را به شورایی از کشورهای مسلمان واگذار کند.

وی با تاکید براینکه تشویش واسترس روانی زیادی در میان زائران حاکم شده است تصریح کرد  : زائران این روزها به جای آنکه چشم به خانه خدا داشته باشند به تجهیزات غول‌ پیکرنگاه می کنند که دولت عربستان باید در این زمینه پاسخگو باشد.

نماینده رشت درمجلس شورای اسلامی ادامه داد : باید دولت عربستان هر چه سریع‌ تر تجهیزات سنگین را از مکان های انجام مناسک حج جمع‌آوری کند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی افزود : بهداشت و سلامت زائران نیز در خطر است منا و عرفات محل تجمع زباله شده و زنان و مردان زائر امنیت فیزیکی و روانی ندارند.

وی تصریح کرد : در حالی که شیوخ عربستان با پول زائران خوش‌گذرانی می کنند مسلمانان برای عبادت خانه خدا سختی‌های زیادی متحمل می‌شوند.