انتخابات در کلام بزرگان

شناسه : 214572182

پیغمبر اکرم (ص) فرمودند: کسی که کارگزار و مدیری را به کار گمارد در حالی که می داند در میان مسلمانان فردی وجود دارد که برای آن سئولیت شایسته تر و به قرآن و سنت آگاه تر است در این صورت قطعا به خدا و رسول خدا و همه مؤمنان خیانت کرده است.

 

امام خمینی: شرکت در انتخابات یک وظیفه عمومی و تکلیف الهی است.

 

مقام معظم رهبری: هرچه انتخابات پرشورتر باشد، عظمت ملت ایران بیشتر در چشم مخالفان و دشمنانش دیده خواهد شد؛ براى ملت ایران حرمت بیشترى خواهند گذاشت؛ دوستان شما هم در دنیا خوشحال می‌شوند. عظمت ملت ایران را حضور مردم در انتخابات نشان می‌دهد.

 

مقام معظم رهبری: شهدا به عنوان الگوی نسل جوان و آحاد مردم، ناظر به سرنوشت و اعمال ملت ایران هستند و هر اقدام و حضوری كه موجب حركت پرشتاب تر در مسیر رو به جلو كشور شود، قطعاً موجب خرسندی روح امام بزرگوار و روح شهدا خواهد شد.

 

شهید حسن باقری: بدانید هر رای که شما به صندوق می ریزید مشت محکمی است که به دهان ضد انقلاب و اربابان آمریکایی می زنید و یک قدم او را وادار به عقب نشینی می کنید

شهید عباس جوشقانی: دقت نمایید به چه کسی رای می دهید که اگر خطا کنید روز قیامت جوابگوی خون شهیدان خواهید بود...

 

شهید ملک حسین اسدی :با اخلاص در انتخابات شرکت نمائید و از خون شهیدان پاسداری کنید...شهید حسن استرون :مردم کاری کنند که نمایندگان صالح ، پاک و از خود مردم باشد...

 

امام جمعه موقت تهران آیت الله صدیقی:  شركت در انتخابات لبیك گفتن به ندای شهیدانی است كه خون دادند تا جمهوریت و اسلامیت بماند.