جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

آموزش سوارکاری نوجوانان با اسب کاسپین - نمایش محتوای خبر

 

 

آموزش سوارکاری نوجوانان با اسب کاسپین

شناسه : 63703887
رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی گیلان خبر داد
آموزش سوارکاری نوجوانان با اسب کاسپین

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی گیلان از آموزش سوارکاری نوجوانان با اسب کاسپین خبر داد و گفت: مجوز باشگاه سوارکاری اسب کاسپین صادر شده است.

خبرگزاری فارس: آموزش سوارکاری نوجوانان با اسب کاسپین

محمود بهمنی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت تعداد غیر رسمی اسب کاسپین در ایران را یک‌هزار راس عنوان کرد و گفت: تعداد یک‌هزار و 300 راس اسب کاسپین در جهان وجود دارد.

وی با بیان اینکه تعداد 60 اسب کاسپین در جشنواره‌ها به صورت رسمی نمایش داده می‌شود، افزود: حدود 400 راس اسب کاسپین تاکنون در گیلان مشخص شده است.

بهمنی ثبت مشخصات و رکوردگیری اسب کاسپین را راهبرد مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی گیلان خواند و تصریح کرد: ویژگی‌های اسب کاسپین تا سه نسل ثبت شده و در عرصه بین‌المللی اعلام می‌شود.

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی گیلان با تاکید بر دو رگ‌گیری اسب کاسپین، ابراز کرد: گسترش نژاد اسب کاسپین دنبال می‌شود.

وی از آموزش سوارکاری نوجوانان و جوانان با اسب کاسپین در گیلان خبر داد و بیان کرد: مجوز باشگاه سوارکاری اسب کاسپین در رشت ماه گذشته صادر شده است.

بهمنی با اشاره به اینکه باشگاه مذکور نخستین باشگاه دارای مجوز اسب کاسپین است، خاطرنشان کرد: اسب کاسپین بسیار آموزش‌پذیر بوده و برنامه‌های تغذیه برای این اسب در حال تدوین و اجرا است.

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی گیلان اذعان کرد: تعداد 25 اسب کاسپین با شش خط خونی اکنون در باشگاه سوارکاری وجود دارد و از این تعداد 15 اسب ماده و بقیه نر هستند.

وی با اعلام آمادگی تولید نسل اسب کاسپین با همکاری اسب‌داران منطقه، یادآور شد: اسب‌های موجود در باشگاه سوارکاری شناسنامه‌دار و ثبت بین‌المللی هستند و به دلیل نصب میکروچیپ زیر پوست آنها قابلیت رهگیری ماهواره‌ای دارند.

بهمنی به راه‌اندازی مجتمع تحقیقات ژنتیکی اسب کاسپین در سال گذشته در گیلان اشاره کرد و افزود: یکی از قابلیت‌های اسب کاسپین تحقیقات ورزشی است.

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی گیلان راه‌اندازی باشگاه سوارکاری اسب کاسپین در رشت را یک موضوع فرهنگی و اجتماعی نامید و اظهار کرد: بهره‌مندی شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از اهداف بسیار مهم در ایجاد باشگاه سوارکاری اسب کاسپین است.

به گفته وی تاکنون برای هفت اسب کاسپین تجهیزات سوارکاری خریداری شده و در مرحله نخست برای آقایان آموزش سوارکاری طراحی شده است.