سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

امنیت یکی از اصلی ترین حقوق مردم یک جامعه است - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

امنیت یکی از اصلی ترین حقوق مردم یک جامعه است

امنیت یکی از اصلی ترین حقوق مردم یک جامعه است


بدون اغراق بالاترین نعمت برای یک ملت داشتن امنیت کامل است.
هفته نیروی انتظامی بهانه ای برای قدردانی از نیروهای پرتلاش نظم و امنیت جامعه و البته نمایش توانمندیها و اقدامات این نیرو در جامعه می باشد.
« سهم من در امنيت و آرامش » شعار امسال هفته نیروی انتظامی است، یعنی فرد فرد آحاد جامعه در توليد،ارتقا و حفظ امنيت سهم دارند .و بدون مشارکت مردم و حمايت حاکميت،پليس هرچه قدر مجهز و قدرتمند باشد نمي تواند به وظيفه خود عمل کند.و البته ارتباط پليس با حاکميت و مردم يک ارتباط دو سويه است، یعنی اگر مردم انتظار تأمين امنيت مطلوب دارند در مقابل اين خواسته تکاليفي هم دارند.
نيروي انتظامي از سازمان هاي منحصر به فردي است که به واسطه گستردگي جغرافياي مأموريتي،تنوع مأموريت ها،تنوع خدمت گيرندگان و ... ارتباط بسيار تنگاتنگي با عموم مردم دارد. لذا ارتباط و تعامل با مردم،تعامل پليس با نهادهاي اجتماعي و در نهايت تعامل با بخش حاکميت از جمله مهمترين حوزه هاي ارتباطي پليس بشمار مي رود.
اما کمبودهایی نیز وجود دارد که مردم انتظار دارند هرچه سریعتر مرتفع شود .
یکی از مشکلات مردم اینست که نیروی انتظامی  ، حضور مستمر در اکثر مناطق مسکونی و تفریحی برای ایجاد امنیت خانواده ها را ندارد.
نمونه ای از این معظل را در منطقه ویلکیج و نیارق شاهد هستیم ، بطوریکه هیچ نیروی انتظامی برای امنیت، در منطقه حضور ندارد و در صورت بروز مشکل باید تماس بگیرند تا نیروی پلیس، در صورت امکان عازم محل شود. با توجه به توریستی بودن منطقه و وجود طبیعت بکر و جنگل فندقلو(فندقلق : با سکون همه حروف) و مسافرت تعداد کثیری از مردم مناطق مختلف کشور به این منطقه، برای تامین امنیت خانواده هایی که قصد استفاده از طبیعت فندقلو را دارند حضور دائمی و استقرار ایستگاه نیروی انتظامی ،بسیار ضروری به نظر می رسد .
لذا خواسته تمام اهالی منطقه استقرار نیروی انتظامی در نیارق و همچنین حضور در فندقلو در فصول شلوغ سال می باشد. و امیدواریم قبل از اینکه مشکل خاصی در منطقه پیش بیاید ، شاهد حضور و استقرار نیروی انتظامی باشیم.
و در واقع علاج حادثه قبل از وقوع باید کرد.