رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

امضای تفاهمنامه زیست محیطی - نمایش محتوای خبر

 

 

امضای تفاهمنامه زیست محیطی

شناسه : 340053095

تفاهمنامه زیست محیطی

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران گیلان؛آموزش و پرورش گیلان و شهرداری رشت تفاهم نامه زیست محیطی امضا کردند.
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اعلام این خبر گفت: این تفاهمنامه در 5 ماده به مدت دو سال منعقد شده که با توافق طرفین قابل تمدید است و همکاریهایی مانند آموزش تفکیک زباله از مبدأ ، طرح شهردار مدرسه برگزاری کارگاههای سلامت و توزیع کارتن پلاست در مدارس بخشی از این برنامه هاست.
مهدی حاجتی افزود: قرار است بر اساس این تفاهم نامه بسیاری از مسئولیتهای اجتماعی و همچنین برخی از فعالیتهای زیربنایی  شهرداری مانند ارتقای فرهنگ ایمنی ، کاهش تولید پسماند و تفکیک زباله با آموزش دانش آموزان  در مدارس نهادینه شود.
وی با اشاره به اهمیت تفکیک زباله از مبدأ خاطرنشان کرد: آموزش دانش آموزان در تفکیک زباله و استفاده از قابلیت پیک نوروزی در تبیین پیامهای مربوط به حفظ محیط زیست فرصت مغتنمی است که آموزش و پرورش در اختیار شهرداری قرار می دهد.
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان افزود: حق هر شهروندی، داشتن محیط سالم برای زندگی است و دانش آموزان بافراگیری آموزه های زندگی شهروندی  و انتقال آن به سایر اقشار جامعه نقش تعیین کنند ه ای در ساختن جامعه دارند.
همچنین محمد علی ثابت قدم شهردار رشت هم گفت:  اساس برنامه های شهرداری رشت بر پایه پیشگیری است و بسیاری از پیامهای زندگی شهری مانند روان سازی  ترافیک ، رعایت موارد ایمنی زندگی ، بهداشت و نوع سبک زندگی را از طریق آموزش می توان در دانش آموزان نهادینه کرد.
وی اظهار امیدواری کرد: با  انعقاد این تفاهمنامه  بین آموزش و پرورش گیلان و شهرداری رشت  بهینه سازی نحوه زندگی شهروندان را در کلان شهر رشت شاهد باشیم.  

 

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران