جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

امسال طرح های ساحلی زودتر آغاز بکار می نمایند - نمایش محتوای خبر

 

 

امسال طرح های ساحلی زودتر آغاز بکار می نمایند

شناسه : 112110334

امسال طرح های ساحلی زودتر آغاز بکار می نمایند

کاهش آمار تلفات جاني احساس امنيت را در مسافرين به وجود مي آورد.

 به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان،عیسی مهدوی در جلسه حفظ سلامت دريا که با حضور فرمانداران شهرستان رشت و دهياران ساحلي در محل فرمانداري رشت برگزار شد،اظهار کرد:به دليل نزديکي ماه مبارک رمضان از ابتداي خردادماه بايد خود را آماده پذيرايي از ميهمانان کنيم و باید طرح‌های سواحل را زودتر آغاز کنیم .

وی ادامه داد: 22 کیلومتر نوار ساحلی در شهرستان رشت وجود دارد و بیشترین مسافرین برای بهره‌مندی از دریا از سواحل شهرستان رشت استفاده می‌کنند .

فرماندار شهرستان رشت، تامين احساس امنيت براي مسافرين را از مهمترين موارد قابل تامل در اين طرح دانست و گفت: کاهش آمار تلفات جاني در سال گذشته اين حس اعتماد و امنيت را در مسافرين به وجود خواهد آورد.

وی افزود: در مقايسه با سالهای گذشته، سال 1393 با هماهنگي و اهتمام همه دستگاه‌هاي مسئول، سال خوب و تقريبا بدون حادثه‌اي بوده و تعداد غريق‌هاي سواحل شهرستان رشت، آن هم در محدوده خارج از طرح شنا، 2 نفر بوده است.

وی خاطرنشان کرد: با تلاش همه مسئولين ذيربط، با توجه به امکانات و تجهيزات موجود و با برنامه‌ريزي دقيق،توانستيم به طور نسبي از ظرفيت دريا بهره کافي ببریم.

وي مديريت نقاط خطرآفرين ساحلي و دريا را از وظايف دهياران خواند و افزود:لازمه يک مديريت قوي در اين زمينه،حضور نجات غريقان پر توان و آموزش ديده است و وظيفه ما تامين امکانات و تسهيلات مورد نياز براي آنان است.

فرماندار شهرستان رشت افزود: وظيفه دهياران ساحلي در حال حاضر، معرفي حداقل 15 تا 20 نفر براي گذراندن دوره آموزش نجات غريق است که از بين آنان با کمک اداره تربيت بدني، افرادي خبره و با قدرت بدني بالا به عنوان نجات غريق انتخاب خواهند شد.

مهدوي ادامه داد: اهميت طرح سلامت دريا به گونه‌اي است که اکنون دولت از اين طرح به صورت جدي پشتيباني مي‌کند.