جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

امسال سوت قطار در گیلان شنیده می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

امسال سوت قطار در گیلان شنیده می‌شود

شناسه : 63591289
معاون وزیر راه:
امسال سوت قطار در گیلان شنیده می‌شود

خبرگزاری فارس: معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: امسال گیلان به شبکه حمل و نقل ریلی کشور وصل می‌شود.

خبرگزاری فارس: امسال سوت قطار در گیلان شنیده می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از رودبار، احمد صادقی عصر امروز در جریان بازدید از قطعات پروژه راه آهن قزوین‌ ـ ‌رشت در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت راه‌آهن قزوین‌ ـ‌ ر‌شت اظهار کرد: بازدید راه‌آهن قزوین ـ  ‌رشت را از استان قزوین آغاز و قطعات مختلف را نگاه کردیم و تا پایان این پروژه قطعات همواره مورد بازدید قرار می‌گیرند.

وی، با بیان اینکه مطالبات پیمانکاران در مدت یک هفته پرداخت می‌شود، تصریح کرد: از پیمانکاران این پروژه قول گرفتیم تمام قطعات امسال به بهره‌برداری برسد.

این مسئول، میزان پیشرفت فیزیکی زیرسازی پروژه راه‌آهن قزوین ـ رشت را حدود 65 درصد عنوان کرد و افزود: طبق برنامه زمان‌بندی باید این پروژه را در سال 92 به پایان برسانیم اما امیدواریم تا آخر سال مالی امسال این پروژه مهم را به پایان برسانیم و گیلان را به شبکه حمل و نقل ریلی وصل کنیم.

وی، راه‌آهن قزوین‌ ـ ‌رشت ـ ‌انزلی‌ ـ آستارا را یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های ملی کشور دانست و بیان کرد: این پروژه نقش مهمی در توسعه عمران و آبادانی کشور دارد.

صادقی ادامه داد: راه‌آهن قزوین‌ ـ ‌رشت‌ ـ ‌انزلی ـ آستارا کشورهای آسیای میانه، روسیه و اروپا را به اقیانوس هند و کشورهای حاشیه خلیج فارس و شمال کشور را به جنوب کشور وصل می‌کند و برای ما ظرفیت خوب حمل و نقل ترانزیتی ایجاد می‌شود و درآمد سرشار و اشتغال مولد را فراهم می‌کند.

وی با اشاره به اینکه این پروژه در کریدور شمال‌-‌جنوب واقع شده است، خاطرنشان کرد: از این نظر پروژه راه‌آهن گیلان حائز اهمیت است.

معاون وزیر راه، طول این پروژه را 205 کیلومتر نامید و اذعان کرد: راه‌آهن قزوین‌-رشت‌-‌انزلی‌-‌آستارا یکی از شاهکارهای فنی کشور است و تونل‌ها و پل‌های بسیار بزرگی در این مسیر وجود دارد.

به گفته وی، 22 کیلومتر تونل در این مسیر وجود دارد که 15 کیلومتر آن حفاری شده و قابل استفاده است و حدود 15 کیلومتر پل‌های بزرگ وجود دارد.

صادقی، ابراز کرد: این پروژه با ویژگی‌های خاص است و تاکنون 9 کیلومتر از این پل‌ها به اتمام رسیده و 350 میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به مبلغ مورد نیاز برای تکمیل پروژه راه‌آهن قزوین‌- رشت‌ یادآور شد: برای تکمیل این پروژه حدود یک‌هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است و تلاش می‌شود یک سال قبل از برنامه زمان‌بندی این پروژه را به اتمام برسانیم.

معاون وزیر راه خاطرنشان کرد: طبق برنامه زمان‌بندی باید در سال 92 پروژه راه‌آهن قزوین‌-رشت را به اتمام می‌رساندیم و امیدواریم تا آخر سال مالی امسال این پروژه مهم را به پایان برسانیم و گیلان را به شبکه حمل و نقل ریلی وصل کنیم.