جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

امربه معروف ونهی ازمنکر مهمترین سفارش امام حسین (ع) است - نمایش محتوای خبر

 

 

امربه معروف ونهی ازمنکر مهمترین سفارش امام حسین (ع) است

شناسه : 64217783

رشت - ایرنا - امام جمعه شهرستان رضوانشهر گفت: امربه معروف ونهی ازمنکر، مهمترین سفارش امام حسین (ع) است که باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین هادی حبیبی شامگاه سه شنبه در جمع مردم عزادار رضوانشهر بیان کرد: استکبارجهانی در زمان رژیم ستم شاهی تمام تلاش خود را جهت توقف فرهنگ عاشورا در این کشور بکار بست.

رئیس شورای فرهنگ عمومی رضوانشهر افزود: با قانون کاپیتولاسیون، به نظامیان و تمام اتباع آمریکایی که در ایران مامور بودند و وابستگانشان این مصونیت سیاسی اعطا شد؛ به طوری که اگر آنان مرتکب جرم و جنایتی در ایران می شدند، در دادگاه های ایران جواب گو نبودند.

حجت الاسلام والمسلمین حبیبی افزود: امام خمینی طی اعلامیه ای که در این باره انتشار دادند؛ تصویب لایحه کاپیتولاسیون را محکوم نموده و آن را «سند بردگی ملت ایران» دانستند و نسبت به سوء استفاده های ناشی از آن هشدار دادند و همین اعتراض های امام ـ رحمه الله علیه ـ باعث شد تا ایشان را در 13 آبان 1343 از ایران به ترکیه تبعید نمایند.

امام جمعه رضوانشهر در خصوص نقش نیروهای انقلابی ایران طی آن دوران گفت: چهارده سال پس از تبعید امام فرزندان خمینی کبیر در پاسخ به این گونه اقدامات لانه جاسوسی آمریکا را در داخل کشور تسخیر نمودند وآمریکا را برای همیشه از این مملکت اسلامی بیرون راندند.

وی در ادامه خطاب به سوگواران حسینی اعم از شیعه واهل سنت بیان کرد: اگر امروز در این کشور امنیت و آرامش حاکم است، به برکت همین مجالس سوگواری و خون شهدا و ولایت است که باید قدردان این نعمتها باشیم.

شهرستان رضوانشهر با حدود 80 هزار نفر جمعیت در 70 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده و حدود نیمی از جمعیت این مناطق را برادران و خواهران اهل سنت شافعی مذهب تشکیل می دهند.

ایرنا