رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

امام خمینی (ره) پیامدهای تفرقه را می‌شناختند - نمایش محتوای خبر

 

 

امام خمینی (ره) پیامدهای تفرقه را می‌شناختند

شناسه : 64154560

امام جمعه اهل سنت لوندویل گفت: امام خمینی (ره) پیامدهای تفرقه را به خوبی شناخته بودند و می‌خواستند با وحدت و ایجاد همبستگی اسلامی، مسلمانان به استقلال و آزادی دست یابند.

خبرگزاری فارس: امام خمینی (ره) پیامدهای تفرقه را می‌شناختند

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، شیخ علیرضا بنی‌پولاد شامگاه سه‌شنبه در مراسم گرامیداشت هفته وحدت این شهرستان اظهار کرد: امام خمینی (ره) مسلمانان را به بیداری فرا خواندند و همبستگی آنها را ریشه قدرت و عزت مسلمانان دانستند.

وی افزود: برای امتی که قبله مشترک، رسول مشترک، کتاب واحد، خدای واحد و رهبر واحد دارند، تفرقه پذیرفتنی نیست.

امام جمعه اهل سنت مسجد باباحسن لوندویل، گفت: در هفته وحدت که بر محور پیامبر وحدت‌آفرین و ولادت خجسته او شکل گرفته است، میثاق‌ها مستحکم و پیمان‌ها استوارتر می‌شود و امت اسلامی سرود وحدت سر می‌دهند.

وی متذکر شد: مسلمانان می‌دانند که دین اسلام، دین وحدت و اتحاد است اما فرقه تکفیری در راه تفرقه‌افکنی و ضربه‌زدن به وحدت اسلامی گام بر می‌دارد و برداشت اختلاف‌انگیز و تندروی‌های خود را به حساب اسلام می‌گذارد.

بنی‌پولاد با بیان اینکه امام خمینی (ره) پیامدهای تفرقه را به خوبی شناخته بودند، تصریح کرد: ایشان می‌دانستند که تفرقه در بین امت اسلامی در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و نظامی تاثیرات منفی بسیاری برجای گذاشته و تنها راه جلوگیری از صدمات و لطمات ناشی از این تفرقه، وحدت و برادری است.

وی عنوان کرد: امام راحل می‌خواستند با وحدت و ایجاد همبستگی اسلامی بین مسلمانان، تمام ملل اسلامی به استقلال و آزادی دست یابند.

امام جمعه اهل سنت مسجد باباحسن لوندویل با اشاره به اینکه مسلمانان باید برای به دست آوردن استقلال و آزادی کلید پیروزی را به دست آورند، ادامه داد: مسلمانان باید برای وحدت کلمه بکوشند و به استکبار جهانی اجازه ندهند که در مقدرات کشورهای اسلامی دخالت کند.

وی، کشتن برادران دینی را جنایت خواند و خاطرنشان کرد: اسلام و قرآن این برادرکشی را قبول ندارد.

بنی‌پولاد یادآور شد: امام (ره) و مقام معظم رهبری دستور و فتوا دادند کسی حق ندارد علیه دیگر مذاهب اسلامی و دینی توهین کند و این کار را حرام دانستند.

وی، حفظ وحدت را مورد تأکید مقام معظم رهبری دانست و یادآور شد: دلیل اصلی اتحاد مسلمانان ایران و جهان درایت و فتوای امام (ره) و مقام معظم رهبری مبنی بر وحدت است.

امام جمعه اهل سنت لوندویل اضافه کرد: رسانه‌ها، دانشگاهیان، مدارس و حوزه علمیه شیعه و سنی در ترویج و انسجام وحدت مهم تلاش کنند.

وی با بیان اینکه در آستارا و لوندویل فرماندار، امام جمعه، مسئولان و نماینده الگوی مسئولان جهان اسلام هستند، افزود: مسئولان شهرستان در عمل شعار وحدت را ترویج دادند.

بنی‌پولاد آستارا را در وحدت مثال‌زدنی خواند و آن را الگوی مسلمانان ایران اسلامی و جهان اسلام نامید.

*جمهوری اسلامی ایران منادی راستین وحدت است

امام جمعه عنبران بخش مرکزی آستارا نیز در مراسم مذکور اظهار کرد: مسلمانان ایران اسلامی با بصیرت هستند و در زیر بیرق جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه وحدت دارند.

شیخ جابر عباداللهیان، هفته وحدت را یادگار تاریخی امام خمینی (ره) دانست و تصریح کرد: جهانیان باید این میراث ماندگار را حفظ کنند.

وی با بیان اینکه در کشور به‌ویژه آستارا بین مسلمانان شیعه و سنی هیچ اختلافی نیست، یادآور شد: همه در کنار یکدیگر با صلح و دوستی زندگی می‌کنند و این از برکات نظام و درایت مقام معظم رهبری است.

امام جمعه عنبران بخش مرکزی آستارا خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران منادی راستین وحدت است.

 

خبرگزاری فارس