رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۶ تیر ۱۳۹۸

امام جمعه رشت: رزمندگان عزت انقلاب اسلامی را معنا بخشیدند - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه رشت: رزمندگان عزت انقلاب اسلامی را معنا بخشیدند

شناسه : 64208610

رشت - ایرنا - رییس شورای فرهنگ عمومی گیلان و امام جمعه رشت بیان کرد: رزمندگان هشت سال دفاع مقدس ، عزت انقلاب اسلامی را معنا بخشیدند و در عمل ولایت فقیه را حمایت کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله ' زین العابدین قربانی' روز یکشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان افزود: موضوع جنگ در دین مبین اسلام، جنگی دفاعی است و در قرآن کریم نیز به جنگ دفاعی اشاره شده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان در بخش دیگری از سخنانش به کمبود مساجد در برخی مناطق پر جمعیت استان اشاره و بیان کرد: در برخی از مناطق استان با ظرفیت بالای یکصد هزار نفر، یک مسجد وجود دارد که این موضوع جوابگو نیست.

آیت الله قربانی از متولیان فرهنگ و مسجد استان خواست نسبت به موضوع یادشده اهتمام ویژه ای داشته باشند.

* توجه ویژه دولت به مقابله با ناهنجاری های اجتماعی با توجه به فرهنگ اصیل اسلامی

استاندار گیلان نیز در این نشست با گرامیداشت هفته دفاع مقدس ، از رهاشدن موزه دفاع مقدس در استان انتقاد و بر لزوم پیگیری آن تاکید کرد.

'محمدعلی نجفی' افزود: برای حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس، نیازمند آن هستیم تا این آثار حفظ و به نمایش گذاشته شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به کنگره میرزا کوچک جنگلی در سال 95 اشاره و اظهار کرد: می بایست از هم اکنون کمیته های اجرایی تشکیل و برنامه ریزی دقیق صورت گیرد.

وی با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید عنوان کرد: فرهنگ عمومی مجموعه ای از اهداف، هنجارها و باورهای اجتماعی است و نقش آموزش و پرورش در راستای اعتلای آن بارز است.

نجفی ادامه داد: آموزش و پرورش برای تحول بنیادین نیاز به کمک همه دارد و رسالت آموزش و پرورش فقط به وزارتخانه و سازمان منتهی نمی شود.

وی همچنین بر ضرورت توجه به وجدان کاری در ادارات و ارگان های دولتی تاکید کرد.

استاندار گیلان همچنین با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در زمینه ضرورت توجه به فرهنگ عمومی گفت : دولت برای تقویت اخلاق فردی و اجتماعی ، وجدان کاری و کاهش ناهنجاری ها در جامعه اهتمام ویژه دارد .

وی با بیان اینکه دولت براین اساس به دنبال مقابله با ناهنجاری های اجتماعی بویژه طلاق ، اعتیاد و بیکاری است، افزود : دولت در اجرای این برنامه ها باتوجه به فرهنگ اصیل اسلامی اقدام می کند .

استاندار گیلان با بیان اینکه برای تقویت مسائل کاربردی شورای فرهنگ عمومی نیازمند تلاش هستیم، تصریح کرد: کاربردی کردن مسائل شورای فرهنگ عمومی و توجه به تذکرات و ارشادات نماینده ولی فقیه در گیلان از تکالیف اعضای این شوراست .

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد : خروجی تصمیمات شورای فرهنگ عمومی باید منجر به تقویت ارزش های فرهنگی، دینی و مذهبی شود .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز در این نشست ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان کرد: دفاع مقدس ایدئولوژی خاصی از کشور برای دنیا معرفی کرد.

' فیروز فاضلی' همچنین با اشاره به آغاز سال تحصیلی بیان کرد: علم و آموزش بدون فرهنگ فاقد معناست.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان نیز در این مراسم گفت: تاریخ هشت سال دفاع مقدس استان می بایست تدوین و واکاوی شود.

' رسول جلایی ' با اشاره به غفلت از ایجاد موزه دفاع مقدس در استان بیان کرد: سرمایه گذاری ادبی و توجه به بخش کتاب جوانان و پرداختن هنرمندانه به دفاع مقدس می بایست مورد توجه باشد و بیش از همه اینها بایستی ایجاد موزه دفاع مقدس برای حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس مورد اهتمام قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان نیز در این نشست بیان کرد: روز اول مهر، روزی ملیست و امسال 362هزار دانش آموز برای امر تحصیل و علم آموزی راهی مدارس استان می شوند.

'مهدی حاجتی' بیان کرد: تلاش بر اینست تا امسال نیروی انسانی مدارس استان گیلان ساماندهی شوند.

وی ادامه داد: همچنین آموزش و پرورش تلاش می کند تا امسال، گیلانیان پرچمدار تعداد بیشتری از برترین های کنکور باشند و این روند پررنگ تر ادامه یابد.

نشست شورای فرهنگ عمومی با حضور متولیان فرهنگ استان در بیت نماینده ولی فقیه در گیلان برگزار شد.

ایرنا