جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

امام جمعه رشت : آزادگی و شجاعت سرور و سالار شهیدان ، چراغ راه آزادی خواهان در هر گوشه دنیا و در هر برهه تاریخی است. - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه رشت : آزادگی و شجاعت سرور و سالار شهیدان ، چراغ راه آزادی خواهان در هر گوشه دنیا و در هر برهه تاریخی است.

شناسه : 315531045

نماز جمعه رشت

آیت ا... قربانی در خطبه های نماز جمعه امروز در مصلای امام خمینی رشت ، با اشاره به حضور بیش از بیست میلیون زائر در راهپیمایی اربعین حسینی گفت : امام حسین علیه السلام با قیام و شهادت خود و یارانش پرچم آزادگی و آزادی خواهی را تا همیشه تاریخ برافراشت.
امام جمعه رشت ، تبلیغات مسموم دشمنان دین و دینداری را در همه تاریخ مخرب و تفرقه افکن دانست و گفت : روشنگری اهالی بصیرت و دانایی ، آنانکه همچون حضرت زینب سلام الله علیه و همراهانش حقایق را بیان کرده اند ، نتیجه اش ادامه راه حسین بن علی (ع) و ایستادگی برابر ظلم ظالمان در جای جای دنیاست.
ایت ا... قربانی افزود: امروز مبارزان راه آزادی و حقیقت در عراق ، سوریه ، لبنان ، یمن، نیجریه و هر منطقه دیگری ادامه دهنده راه و مروج سیره حسینی در همه تاریخ هستند.
وی در ادامه با اشاره به ادعای پوچ و واهی برخی کشورهای عربی درباره رعایت نشدن حقوق بشر در ایران اسلامی ، خاطرنشان کرد : کار به جایی رسیده است ، برخی کشورهای عربی به اصطلاح مسلمان که خود در آشوبهای منطقه آتش بیار معرکه اند و در راه نابودی ملتهای مسلمان گوی سبقت از هم میربایند ، ایران را به رعایت نکردن حقوق بشر متهم میکنند.
خطیب جمعه رشت ، در بخشی دیگر از خطبه ها ، با انتقاد از نحوه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری امریکا ، خاطرنشان کرد : طبق فرمایش مقام معظم رهبری ، پیروزی و شکست هر یک از دو حزب حاکم در امریکا نه مایه خوشحالی و نه دلیل نگرانی و ناراحتی ماست چرا که هر دو از یک قماش و جیره خوار لابی صهیونیستند.
آیت ا... قربانی در ادامه با اشاره به سالگرد عروج علامه طباطبایی و هفته کتاب و کتاب خوانی ، گفت : ترویج فرهنگ کتاب خوانی و قدردانی از فعالان این عرصه افزایش ارتزاق فرهنگی و نزدیکتر شدن به توسعه پایدار فرهنگی است. 
امام جمعه رشت ، درگذشت بانوی مبارز و انقلابی ، مرضیه حدیده چی دباغ نخستین فرمانده سپاه همدان و از نماینگان ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی را تسلیت گفت و افزود : این بانوی فداکار همچون مردان و دوشادوش آنان مبارزه کرد.
وی همچنین به شهادت شهید محسن خزایی ، خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در سوریه اشاره کرد و گفت : انسانهای فداکار و با اخلاصی که در راه حفظ حرم و حریم اهل بیت علیهم السلام جان خود را فدا کرده و میکنند از جایگاهی شامخ برخوردارند.        
منبع : خبر گیلان