سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

امام جمعه انزلی: پشتوانه اسلام از زمان ظهور این دین، مردم بوده اند - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه انزلی: پشتوانه اسلام از زمان ظهور این دین، مردم بوده اند

شناسه : 1851315

امام جمعه انزلی: پشتوانه اسلام از زمان ظهور این دین، مردم بوده اند

انزلی - ایرنا - امام جمعه شهرستان بندرانزلی در خطبه های این هفته نماز گفت: پشتوانه اسلام از زمان ظهور و بعثت پیامبر(ص) مردم بوده اند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین ' سید عبدالجواد شمس الدین ' با اشاره به جریانات سال 88 اظهار کرد : هدف اصلی فتنه گران دو نکته بود نخست این که مردم را نسبت به نظام اسلامی بی اعتماد کنند .

وی خاطرنشان کرد: مردم از ابتدای انقلاب به نظام اعتماد داشتند و دارند و اینها تلاش کردند با ایجاد شبهه ، مردم را نسبت به نظام بی اعتماد کنند.

خطیب جمعه انزلی در ادامه افزود : هدف دوم این بود که مردم را در برابر هم قرار دهند و با ایجاد جنگ داخلی مردم با همدیگر درگیر و نظام ساقط شود .

حجت الاسلام شمس الدین متذکر شد: هرجا که تاریخ اسلام ضربه خورده از ناحیه عدم حضور مردم در صحنه بوده است.

وی در ادامه گفت : آنهایی که در داخل در میدان دشمن بازی کردند ، خطاهای بزرگی را مرتکب شدند که یکی از این خطاهای بزرگ آن بود که دشمن را نسبت به براندازی نظام امیدوار کردند .

امام جمعه انزلی خاطرنشان کرد : در این شرایط تنها کسی که ایستاد و درست عمل کرد؛ رهبری بود.

وی تصریح کرد : دو کار اساسی که رهبری برای جلوگیری از براندازی انجام دادند این بود که با بصیرت دهی و آگاهی رسانی ابعاد مختلف فتنه را برای مردم بیان کردند.

حجت الاسلام شمس الدین افزود : دومین کار مهمی که رهبری در این برهه حساس انجام دادند این بود که بدنه مردم را از فتنه گران جدا کردند و ملت با حضور بصیرانه و آگاهانه با توطئه های دشمن آشنا شدند.

وی بصیرت را در بیانات رهبری به معنای شناخت زمان، نیاز ، اولویت، دشمنان، دوستان و ابزاری که در مقابل دشمن باید به کار برد معنا کرد .

خطیب جمعه انزلی ، 9 دی را بعنوان روز مهم و سرنوشت سازی در تاریخ انقلاب اسلامی و تجلی مرزبندی بین مردم و فتنه گران خواند .

وی تصریح کرد : با هدایتهای مدبرانه رهبری مردم به این بصیرت رسیدند و با ورود به میدان ریشه فتنه گران را خشک کردند .

وی با اشاره به این که مردم گیلان و انزلی روز هشتم دی در محکومیت فتنه گران به میدان آمدند، افزود: امسال هم تجمعی در این روز برگزار می شود.

خطیب جمعه انزلی در خطبه دوم نماز جمعه میلاد حضرت مسیح و ماه فرخنده ربیع الاول را تبریک گفت .

وی در ادامه با اشاره به هشتم ربیع الاول شهادت امام حسن عسکری و تسلیت پیشاپیش این روز، بر لزوم برگزاری مراسمی در سوگ آن حضرت تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین ' امیر شعبانی پور' نیز به عنوان سخنران پیش از خطبه نماز جمعه انزلی گفت : 80 درصد وصیتنامه شهدا که برای وارثان واجب الاطاعت است؛ حفظ انقلاب ، نظام وولایت را مورد تاکید قرار داده اند.

وی با بیان این که در آستانه حماسه باشکوه و تاریخی 9 دی قرار داریم اظهار کرد : گیلانیان یک روز قبل از این تاریخ برای مقابله با فتنه برخاستند که این سند افتخار این مردم است .

حجت الاسلام شعبانی پور متذکر شد: بصیرت متعلق به یک روز و یک اتفاق نیست بلکه باید به صورت یک ملکه روحانی در وجود انسان در بیاید.

وی تاکید کرد : مسلمان در تمام عمر باید بصیرت داشته باشد و گرنه ممکن است گول افراد مختلف را بخورد.

حجت الاسلام شعبانی پور در خاتمه همگان را به حضوری گرم و حماسه ساز در روز هشتم دی ماه در جوار حرم شهدای گمنام دعوت کرد.

ایرنا