جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

امام جمعه انزلی: سیادت نیروی دریایی مرهون خون شهدای دریادل آن است - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه انزلی: سیادت نیروی دریایی مرهون خون شهدای دریادل آن است

شناسه : 64222815

انزلی - ایرنا - امام جمعه شهرستان بندرانزلی در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه، اقتدار و سیادت امروز نیروی دریایی را مرهون پایمردی شهدای آن دانست.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام والمسلمین 'سید عبدالجواد شمس الدین' با مروری بر حماسه هفتم آذر و عملیات مروارید، یاد و خاطره دریادار شهید همتی فرمانده ناوچه پیکان و تمام شهدای نیروی دریایی را گرامیداشت.

وی تاکید کرد: نیروی دریایی مقتدر و صلح طلب جمهوری اسلامی ایران امروز نه تنها از مرزهای آبی کشور تمام و کمال ، حفاظت می کند؛ بلکه آبراهه های اقتصادی را برای تردد کشتی های تجاری و نفت کش های ما و حتی سایر کشورها که از نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران کمک می خواهند ، امن می سازد.

خطیب جمعه بندرانزلی با اشاره به حوادث بحرین گفت: امروز مردم مظلوم بحرین که احقاق حقوق شهروندی خود را با حرکتی مسالمت آمیز مطالبه می کنند، مورد شدیدترین آزار از سوی آل خلیفه در بحرین قرار دارند.

وی تاکید کرد: این داغ ننگینی برای مدعیان حقوق بشر همچون غرب و کانادا است که علیه جمهوری اسلامی ایران قطعنامه صادر کرده و ما را متهم به نقض حقوق بشر می کنند اما در برابر ظلمی که در مقابل دیدگان جهان بر مردم زخم خورده بحرین می رود ، سکوت پیشه کرده اند !

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین خاطرنشان کرد: حکمرانان بحرین همان مسیر منتهی به سقوطی را در پیش گرفته اند که تمام دیکتاتورهای سرنگون شده تاریخ رفته اند بویژه تعرض آنها به حریم آیت الله شیخ عیسی قاسم برای عموم مسلمانان غیرقابل تحمل است و این اقدام شنیع ، تنها اضمحلال شان را تسریع کرده است.

خطیب جمعه شهرستان بندرانزلی در پایان به بیان شمه ای از آنچه بر نازدانه اباعبدالله حسین (ع) حضرت رقیه (س) رفته و خاندان عصمت و طهارت در شام پرداخت.

به گزارش ایرنا، فرمانده ناوگان شمال دریادار دوم عرشه 'افشین رضایی حداد' بعنوان سخنران پیش از خطبه انزلی، به تشریح دستاوردهای نیروی راهبردی دریایی پرداخت.

همچنین نمازگزاران جمعه بندرانزلی پس از اتمام نماز کاروان 44نفره ایثارگران این شهرستان را که با پای پیاده عازم تشرف به کربلای معلی هستند، بدرقه کردند.

ایرنا