جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

امام جمعه املش: در اشاعه امر به معروف مراقب باشیم منکری انجام نشود - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه املش: در اشاعه امر به معروف مراقب باشیم منکری انجام نشود

شناسه : 64216897

رشت - ایرنا - امام جمعه املش گفت: ما باید در اشاعه امر به معروف و نهی از منکر مراقب باشیم تا مرتکب منکری نشویم.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین تقی روحانی در خطبه های نماز جمعه این هفته املش گفت: اصل قیام امام حسین(ع) امر به معروف و نهی از منکر و بر پا داشتن نماز بود و همه باید برای زنده نگه داشتن این فریضه مهم اسلامی تلاش کنند.

وی به هیات های عزاداری توصیه کرد؛ باید با تاسی از سیدالشهداء(ع) در ظهر روز عاشورا اگر در حال عزاداری هستیم در همان نقطه نماز ظهر عاشورا را اقامه کنیم.

امام جمعه املش در ادامه، تقارن روز عاشورا با 13آبان روز ملی مبارزه با استکبار را تقارن خوبی دانست و افزود: امام حسین (ع) در چنین روزی مقابل مستکبرین و ظالمان ایستاد و خصیصه قیامش استکبارستیزی بود.

امام جمعه املش تصریح کرد: 13آبانماه نماد منحصر به فرد شعار مرگ بر آمریکاست؛ لذا باید یوم الله  13 آبان با روحیه عاشورایی به مراتب باشکوهتر از سال های پیش برگزار شود.

وی با مروری بر وقایع تلخ ملت ایران در آبانماه گفت: در این ماه امام (ره) را از کشور به مدت 17سال تبعید کردند همچنین در سال 56 رژیم منحوس پهلوی تعداد زیادی از دانش آموزان این سرزمین را به خاک و خون کشید؛ ولی خاطره خوش این مناسبت تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام(ره)بود که ابهت امریکا در جهان فرو ریخت.

امام جمعه املش با اشاره به آثار مثبت حرکت دانشجویان پیروخط امام (ره) گفت: به آمریکائی ها هشدار می دهیم این ملت همان ملت است و تا آخر، این خط سرخ حسینی را ادامه خواهیم داد و اگر سردمداران آمریکا بار دیگر بخواهند کوچکترین اشتباه و حماقتی را مرتکب شوند سیلی محکمتری از ملت ما خواهند خورد.

گفتنی است مردم ولایتمدار شهرستان املش همگام و همزمان با مردم سراسر کشور در راهپیمایی باشکوهی با هدف حمایت از شعار امام حسین(ع) از مسجد شهدای املش تا میدان امام حسین این شهر با شعارهای هیهات من الذله، مرگ برآمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ برانگلیس و...تنفر و انزجار خود را نسبت به استکبار جهانی اعلام کردند.

شهرستان املش در شرق مرکزگیلان واقع شده است.

ایرنا