رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

امام جمعه آستارا: کم کاری ها در حوزه فرهنگ باید جبران شود - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه آستارا: کم کاری ها در حوزه فرهنگ باید جبران شود

شناسه : 63978807

آستارا - ایرنا - امام جمعه شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: مقوله فرهنگ دارای اهمیت بسیاری است و کم کاری های صورت گرفته در این حوزه باید جبران شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان آستارا افزود: فرهنگ همواره نیاز اولیه هر جامعه ای بوده است.

وی با اشاره به سالروز اعلام انقلاب فرهنگی اضافه کرد: هویت و اصالت کشورها به وسیله فرهنگ معنا پیدا می کند و اگر کشوری دارای فرهنگ غنی نباشد، به سمت بی هویتی پیش می رود.

وی احیای فرهنگ ناب اسلامی را از دغدغه های اصلی مقام معظم رهبری ذکر و اظهار کرد: وظیفه اعتلای فرهنگ اسلامی در جامعه ما بر عهده گروه و نهاد خاصی نیست بلکه همه مردم و مسوولان بایستی نسبت به این موضوع مهم حساسیت داشته باشند.

وی با بیان اینکه فرهنگ غربی با فرهنگ اسلامی تناسبی ندارد ، بیان کرد: دولت های غربی این موضوع را دریافته اند که بهترین راه تسلط و چیره شدن بر سایر کشورها از طریق ساز و کارهای فرهنگی امکانپذیر است و این را در طی سالیان اخیر اثبات کرده اند.

خطیب جمعه آستارا سلامت فرهنگ در جامعه را مساوی با سلامت اندیشه و روح افراد جامعه ذکر کرد و ادامه داد: در این میان متولیان امور فرهنگی در مقابل هجمه های فرهنگی دشمنان باید بیدار باشند و در اجرای برنامه های مختلف فرهنگی به مفاهیم و احکام دینی و اسلامی توجه کنند.

حجت الاسلام حافظ نیا در ادامه صدور مجوز برای اجرای برنامه های فرهنگی را جزو وظیفه ذاتی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد و گفت: در این رابطه اشخاص و یا نهادهای دیگر نمی توانند وارد عمل شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز تاسیس سپاه پاسداران به فرمان حضرت امام خمینی (ره) گفت: برای سپاه پاسداران افتخاری بزرگتر از این نیست که فعالیت های زحمتکشان این عرصه از همان ابتدا ابراز رضایت امام خمینی (ره) را به دنبال داشت.

امام جمعه آستارا روز ارتش جمهوری اسلامی را یادآور رشادت های غیورمردان نیروهای زمینی، دریایی و هوایی ارتش عنوان کرد و افزود: ارتش یکی از ارکان نظامی کشور است که بر اساس قانون وظیفه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی میهمن مان را دارند.

حجت الاسلام حافظ نیا اهدای 48 هزار شهید و 200 هزار جانباز را از جمله افتخارات ارتش جمهوری اسلامی در طول هشت سال دفاع مقدس عنوان کرد.

وی در ادامه با تبریک به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن افزود: خانواده ها باید عفت، حیا، حجاب، همسرداری و اصول تربیتی فرزند را از دخت نبی مکرم اسلام(ص) الگو بگیرند.

ایرنا