جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

آمار اهدا کنندگان خون در آستارا 22 درصد افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

آمار اهدا کنندگان خون در آستارا 22 درصد افزایش یافت

شناسه : 84869129

آمار اهدا کنندگان خون در آستارا 22 درصد افزایش یافت

آستارا - ایرنا - مسوول پایگاه انتقال خون شهرستان آستارا گفت: آمار اهدا کنندگان خون در آستارا در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال 92 ، 22 درصد افزایش یافته است.

عبدالله کریم زاده روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اهدای خون را باعث ارتقای سطح سلامت و بهداشت جامعه عنوان کرد و افزود: از مجموع مراجعه دو هزار و 628 شهروند آستارایی در سال 93 به محل پایگاه انتقال خون این شهرستان ، دو هزار و 377 واحد خون اهدا شده است.

وی اضافه کرد: از مجموع اهداکنندگان خون 630 نفر برای نخستین بار ، یک هزار و 167 نفر از بین اهداکنندگان مستمر و 580 نفر از بین افراد باسابقه اقدام به این عمل خداپسندانه کرده اند.

وی اهدای خون را ضمن تامین سلامت جسمی در نجات جان همنوعان مهم و حیاتی برشمرد و افزود: از مجموع اهدا کنندگان دو هزار و 309 نفر مرد و 68 نفر زن بوده اند.

به گفته کریم زاده از بین واحدهای خون اهدا شده عمده گروه خونی مربوط به گروه A+ و O+ می باشد.

وی با بیان اینکه شهروندان می توانند با هدیه سرخ خود ، زندگی سبز را در بهار طبیعت برای دیگران به ارمغان بیاورند ، اظهار کرد: افراد مختلف با داشتن حداقل 18 سال و حداکثر 65 سال در صورت نداشتن بیماری های قلبی و ریوی، می توانند با اهدای خون ضمن نجات جان همنوعان بر اجر و پاداش اخروی خود نیز بیفزایند.

کریم زاده اظهار کرد: در ایام نوروز نیز پایگاه انتقال خون شهرستان آستارا از ساعت هشت تا 14 پذیرای اهداکنندگان خون است.

شهرستان آستارا در 200 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.