جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

آمادگی گیلان برای برگزاری کنگره ملی 8 هزار شهید - نمایش محتوای خبر

 

 

آمادگی گیلان برای برگزاری کنگره ملی 8 هزار شهید

شناسه : 237255320

آمادگی گیلان برای برگزاری کنگره ملی 8 هزار شهید

این روزها گیلان عطر شهدا را به خود گرفته و سراسر استان آماده اند تا کنگره ملی 8 هزار شهید را برگزار کنند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما دبیر کنگره ملی شهدای گیلان امروز گفت : این شانزدهمین کنگره ملی شهدا در کشور است که از یازدهم تا چهاردهم اردیبهشت در رشت برگزار می شود.
سردار محمد عبدالله پور با اشاره به همکاری همه سازمان ها ، نهادها ، مردم و     خانواده های معزز شهدا گفت : پیش از برگزاری کنگره ملی 8 هزار شهید گیلان در چهاردهم اردیبهشت ، سه اجلاس با عنوان فرهنگیان ، زنان و ایثارگران در روزهای یازدهم ، دوازدهم و سیزدهم اردیبهشت ماه با حضور شخصیت های کشوری ، استانی و آحاد مردم شهید پرور استان برگزار خواهد شد.
مهدی حاجتی رئیس اجلاس فرهنگیان هم با اشاره به اینکه یک هشتم شهدای گیلانی فرهنگی هستند افزود : این کنگره در گیلان با محوریت شهدای فرهنگی برگزار خواهد شد 
وی گفت: عصر یازدهم اردیبهشت در اجلاس فرهنگیان از مقام شامخ 156 معلم و 850 شهید دانش آموز گیلان تجلیل می شود. 
فاطمه رفیعی رئیس اجلاس زنان کنگره ملی شهدای گیلانی هم به برگزاری این اجلاس در صبح دوازدهم اردیبهشت اشاره و خاطر نشان کرد : گیلان 33 بانوی شهید دارد که این اجلاس فرصتی است تا با حضور بانوان ایثارگر ، خانواده های معظم شهدا و مسولان ملی و استانی یکبار دیگر از فداکاری های زنان در 8 سال دفاع مقدس تجلیل شود.
نورالله توده رئیس اجلاس ایثارگران نیز به خبرگزاری صدا و سیما گفت :  بر اساس آمارها گیلان حدود 100 هزار ایثارگر دارد که سومین اجلاس این کنگره با هدف تجلیل از ایثارگران ، جانبازان و رزمندگان گیلانی و با حضور حدود 5000 نفر برگزار خواهد شد.
نخستین کنگره ملی 8 هزار شهید گیلان نیز صبح چهاردهم اردیبهشت با سخنرانی آیت الله نوری همدانی یکی از مراجع عظام به پایان می رسد.   
 
منبع:خبر گیلان