جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

آمادگی کامل پلیس گیلان برای تامین امنیت انتخابات 24 خرداد - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آمادگی کامل پلیس گیلان برای تامین امنیت انتخابات 24 خرداد

آمادگی کامل پلیس گیلان برای تامین امنیت انتخابات 24 خرداد


فرمانده انتظامی گیلان از آمادگی کامل پلیس گیلان برای تامین امنیت انتخابات 24 خرداد خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه گیلان، سردار ابراهیم قائدرحمتی پیش از ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت فرارسيدن ايام انتخابات و ايجاد امنيت انتخابات در سالن الغدير نيروی انتظامی استان برگزار شد، گفت: ملت عزيز و ولايتمدار ما همواره حامی نظام اسلامی بوده‌اند و در عرصه‌های سياسی به خوبی نقش ايفا كردند و اين انتخابات هم قطعا با شكوه‌تر از انتخابات قبلی برگزار خواهد شد كه اين امر نشان‌دهنده بارز مردم سالاری دينی است كه در نظام ما وجود دارد.

وی با اشاره به نام‌گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری باعنوان حماسه سياسی و حماسه اقتصادی افزود: در حال حاضر توجه دشمنان بر روی مردم ماست و با اين كار قصد دارند نظام را تحت فشار قرار دهند.

سردار قائدرحمتی گفت: حوزه سياسی شامل توجه به حقوق بشر و انرژی هسته‌ای و ... و حوزه اقتصادی شامل تحريم‌هايی می‌شود كه دشمنان همواره از اوايل انقلاب بر ملت ما اعمال كرده‌اند تا مردم از اين ايستادگی دست بردارند، اما غافل از اينكه مردم ايران استقلال و آزادی را به راحتی بدست نياوردند كه به راحتی عقب‌نشينی كنند و همواره به لطف الهی و با همت مسئولان و با ياری مردم توانستيم به خوبی در مقابل بدخواهان بايستيم.

وی با بیان اینکه انتخابات مهمترین موضوع سیاسی در هر کشور است، گفت: در تمامی دنیا برگزاری انتخابات با حضور حداکثری مردم یکی از کارهای بزرگ محسوب می‌شود.

وی با بيان اينكه مردم آگاه ما با حضور در عرصه انتخابات قطعا درس عبرت‌آميز ديگری به دشمن خواهند داد تا زمينه ياس و نااميدی آنان فراهم شود، اضافه كرد: مشاركت گسترده مردم، گزينش برتر و انتخاب اصلح از راهبردهای مقام معظم رهبری برای خلق حماسه سياسی است كه بايد به اين امر توجه ويژه داشت.

سردار قائدرحمتی اضافه كرد: مردم مومن، آگاه و ولايتمدار ايران با انتخاب فرد اصلح اجازه نمی‌دهند افرادی كه قصد طمع به اين كشور را دارند، اين جايگاه را كسب كنند و همچنين معتقدند با شركت فعال و مشاركت فعالانه به تكليف شرعی و دينی خود عمل كرده‌اند.

وی ادامه داد: اکنون 24 خرداد و تقارن دو انتخابات بزرگ در کشور هم برای ما و هم برای دشمن مهم است، دشمن با برنامه‌ریزی‌های دقیق و حساب شده برای دلسرد کردن و ایجاد یاس و ناامیدی مردم در تلاش است.

قائد رحمتی تصریح کرد: نیروی انتظامی استان گیلان تمامی قوای خود را در بحث برگزاری انتخابات امن و سالم به کار گرفته است و در حال حاضر 10 هزار نیروی انتظامی در این امر کاملا حضور داشته و 3 هزار نفر از سپاهیان و پاسداران در این عرصه فعالیت دارند.

وی افزود: برای برگزاری هرگونه مراسم، جشن و همایش توسط کاندیداها باید مجوزهای لازم گرفته شود، هرگونه بی‌نظمی نسبت به قانون و مقررات را مردم نمی‌پسندند و نامزدهای انتخاباتی که به عنوان مردان قانون آینده هستند، باید به قانون احترام گذاشته و از بی‌قانونی بپرهیزند.

ابراهیم قائد رحمتی خاطرنشان کرد: همه ما وظیفه داریم براساس تکلیف دینی و شرعی در انتخابات شرکت کنیم و نیروی انتظامی در بحث ایجاد امنیت و برگزاری یک انتخابات سالم و حفظ آرامش مردم در روز انتخابات و بعد از آن نیروهای خود را بسیج کرده است.

وی با بیان برخی از تمهیدات پلیس در روز انتخابات افزود: در روز انتخابات برای حضور مردم در بعضی از مسیرهای شلوغ شهر محدویت‌ها ترافیکی اعمال می‌کنیم و همچنین از تردد موتورسیکلت‌ها نیز جلوگیری به عمل آورده می‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی گیلان با تاکید بر پایان زمان تبلیغات کاندیداها از ساعت 8 صبح فردا افزود: نامزدهای انتخاباتی تنها تا 8 صبح روز پنجشنبه 23 خرداد فرصت تبلیغات دارند و بعد از این زمان تخلف محسوب می‌شود.