سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲ مرداد ۱۴۰۰

آمادگی کامل رسانه استانی برای نکوداشت حماسه عظیم 8 و 9 دی - نمایش محتوای خبر

 

 

آمادگی کامل رسانه استانی برای نکوداشت حماسه عظیم 8 و 9 دی

شناسه : 64450790

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان در آستانه حماسه بزرگ 8 و 9 دی، سالروز حماسه آفرینی مردم ایران اسلامی برای دفاع از حریم دین و ولایت در گفتگو با خبرنگار ما فتنه 88 را آزمونی بزرگ برای سنجش بصیرت دانست و گفت مردم دشمن شناس و زمان شناس ایران اسلامی قهرمانان اصلی و برندگان نهایی این آزمون بزرگ بودند در حالیکه برخی از خواص از آن سربلند بیرون نیامدند و در پیشگاه ملت و امام راحل عظیم الشأن سرافکنده و خوار شدند .

محسن نصرپور در ادامه با اشاره به پیشتازی مردم غیور گیلان در خلق حماسه 8 دی گفت: این پیشگامی که نشان از عمق بصیرت و ولایت مداری مردم شریف گیلان است دل رهبری معظم انقلاب را شاد کرد و مدال افتخار بی نظیری بر سینه گیلان عزیز آویخت.

وی تاکید کرد فتنه و فتنه گران خط قرمز رسانه ملی است و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و به تبع آن رسانه استانی در این زمینه با کسی تعارف ندارد .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان در ادامه با اشاره به برنامه ریزی این مرکز برای نکوداشت حماسه 8 و 9 دی از آمادگی کامل و همه جانبه رسانه استانی در این زمینه خبر داد و گفت: بصیرت و آگاهی بخشی، ولایت مداری و توجه به مخاطبان جدید 3 رویکرد اصلی رسانه استانی در خصوص حماسه عظیم 8 و 9 دی است.

محسن نصرپور افزود : تبیین حماسه 8 و 9 دی به عنوان یکی از روزهای ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی ایران و تقویم رسمی کشور، افزایش شناخت و قدرت تحلیل مخاطبان در خصوص مسایل انقلاب اسلامی، افزایش درک سیاسی – جهانی رسانه و هجوم رسانه ای جنگ نرم، فتنه شناسی، اولویت دادن به مباحث وحدت بخش و امید آفرین، شناخت تهاجم فرهنگی، دشمن شناسی، روشنفکری و افزایش بصیرت مخاطبان، ولایت فقیه و تأثیر آن در موفقیت و پیش برد جامعه دینی ، همبستگی اجتماعی و اسلامی و امید آفرینی نسبت به آینده از موضوعات محوری است که صدا و سیمای مرکز گیلان در این ایام در برنامه ریزی هایش به آن ها توجه خاص خواهد داشت .

وی افزود معاونت های برنامه ساز صدا و سیمای مرکز گیلان از مدت ها قبل با برنامه ریزی دقیق و همه جانبه برای نکوداشت حماسه بزرگ 8 و 9 دی آمادگی کامل دارند و از طریق ساختاری مختلف گفتگو محور، گزارشی ، نمایشی و تأمینی به این حماسه مهم و سرنوشت ساز خواهند پرداخت .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان در ادامه با بیان اینکه مشارکت در نشست های ستاد بزرگداشت حماسه 8 و 9 دی و عملی کردن مصوبات این نشست ها از نکات مورد توجه رسانه استانی است گفت: مرکز گیلان در این ایام تلاش می کند با بازپخش دیدار خاطره ساز مردم غیور گیلان با رهبر معظم انقلاب اسلامی در سالروز حماسه 8 دی و نیز پخش آنونس ها و تیزرهای حماسی، دعوت از مهمانان کشوری و استانی با هدف تبیین ابعاد حماسه 8 و 9 دی و ریشه یابی فتنه 88 در گفتگوی ویژه خبری و دیگر برنامه های گفتگو محور ، پخش اخبار مربوط به مراسمات مختلفی که با هدف بزرگداشت این روز برگزار می شود، پخش فیلم های سینمایی و کارهای نمایشی با این موضوع و ... برای نکوداشت این حماسه سرنوشت ساز در رادیو و تلویزیون اقدام نماید.