جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

اقتصاد مقاومتی محور اجرای 31طرح آبزی پروری در رودسر - نمایش محتوای خبر

 

 

اقتصاد مقاومتی محور اجرای 31طرح آبزی پروری در رودسر

شناسه : 31786374

اقتصاد مقاومتی محور اجرای 31طرح آبزی پروری در رودسر

رشت - ایرنا - رییس اداره شیلات رودسر از اجرای 31طرح آبزی پروری در قالب مزارع پرورش ماهیان سردابی و گرمابی طی سالجاری تا کنون با اعتبارات اقتصاد مقاومتی در این شهرستان خبر داد.

ˈعلی اکبر قربان نیا ˈ روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در این زمینه 550میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات اقتصاد مقاومتی (سپاه ناحیه شهرستان رودسر ) تامین شده است.
وی همچنین از اجرای دو پروژه مزرعه پرورش ماهیان سردابی با ظرفیت در مجموع 50تن در بخش های مرکزی رودسر و چابکسر در سالجاری خبر داد.
وی اضافه کرد: اعتبار اجرا و تحقق این دو طرح از محل صندوق توسعه ملی کشاورزی تامین شده است.
قربان نیا اعتبار اجرای این پروژه ها را 650میلیون تومان اعلام کرد. رییس اداره شیلات رودسر تصریح کرد: با تحقق طرح های یاد شده ظرفیت تولید ماهیان سردابی و گرمابی در این شهرستان از 700تن فعلی به 850تن افزایش می یابد و این رقم امیدوار کننده است.
وی همچنین از افتتاح و بهره برداری یکی از پروژه های شاخص این شهرستان در قالب پرورش ماهیان خاویاری با آب چاه در دهه فجر امسال خبر داد و با بیان اینکه ظرفیت تولید آن 10تن در سال است سرمایه گذاری انجام شده برای این طرح بزرگ را 500میلیون تومان ذکرکرد.
به گزارش ایرنا، هم اکنون 100مزرعه پرورش ماهی با ظرفیت تولید 750تن در این شهرستان فعالیت دارند که با تحقق طرح های مذکور به حدود 140مزرعه می رسد. شهرستان رودسر در شرق مرکز استان گیلان قرار دارد.