سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

افزایش پروژه های عمرانی هفته دولت در گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش پروژه های عمرانی هفته دولت در گیلان

شناسه : 166108312

افزایش پروژه های عمرانی هفته دولت در گیلان

 رشت - ایرنا - استاندار گیلان گفت: پروژه های عمرانی هفته دولت در گیلان، طی سال جاری از نظر اعتبار و تعداد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا، محمدعلی نجفی روز یکشنبه در گردهمایی یک روزه فرمانداران که در آستانه هفته دولت برگزار شد؛ به افتتاح یک هزار و 269 پروژه عمرانی در طول این هفته اشاره و بیان کرد: این پروژه ها براساس آخرین گزارش های رسیده با اعتباری بالغ بر یک هزار و 155 میلیارد تومان در بخش های مختلف صنعتی، کشاورزی، شیلات، عمران شهری، گاز رسانی، آبرسانی، برق رسانی، آسفالت راه های روستایی، فضاهای آموزشی، ورزشی، مسکن مهر، حمل و نقل، گردشگری و دریانوردی به بهره برداری می رسد.
وی افزود: در هفته دولت سال جاری، شاهد رشد 10.5 درصدی اعتبار هزینه شده و رشد 24 درصدی تعداد پروژه ها نسبت به هفته دولت سال گذشته هستیم.
استاندار گیلان با اشاره به بهره برداری از 42 واحد تولیدی و صنعتی بخش خصوصی با 212 میلیارد تومان اعتبار تصریح کرد: با بهره برداری از این طرح ها برای 23 هزار نفر در حین انجام کار و دو هزار و 12 نفر اشتغال دائم ایجاد شد.
وی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: هفته دولت، فرصت ارزشمندی برای بیان خدمات نظام اسلامی است و فرمانداران از این فرصت به منظور تشریح دستاوردهای ملی، استانی و شهرستانی بهره بگیرند.
نجفی خاطرنشان کرد: در این هفته دستاوردها و اقدامات اساسی دولت با بهره گیری خلاقانه از رسانه ها در عرصه های مختلف به تصویر درآید تا زمینه آگاهی عموم مردم از ثمرات تلاشگران دولت خدمتگزار فراهم آید.
وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید به عنوان دولتی برخواسته از آراء عمومی مردم ایران اسلامی گام های بلندی را در مسیر عزت و اقتدار این مرز و بوم برداشته؛ گفت: در این زمینه می توان به اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور، مهار تورم ، ایجاد آرامش و امید، به ثمرنشاندن حقوق هسته ای کشور از طریق مذاکرات هسته ای اشاره کرد.
استاندار گیلان تلاش در جهت رفع موانع تولید و افزایش اطمینان به سرمایه گذاران، کاهش عقب ماندگی گیلان در بخش های اشتغال ، آب و راه روستایی و اجرای طرح گازدار کردن همه روستاهای بالای 20 خانوار را از دیگر اقدامات موثر دولت خواند.
دوم تا هشتم شهریورماه، هفته دولت نامگذاری شده است.