رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۸

افزایش توان رزمی از مهم ترین برنامه های این نیروی راهبردی - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش توان رزمی از مهم ترین برنامه های این نیروی راهبردی

شناسه : 339686241

افزایش توان رزمی از مهم ترین برنامه های این نیروی راهبردی

افزایش توان رزمی نیروی دریایی ارتش از تاکیدات مقام معظم رهبری است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما فرمانده نیروی دریایی ارتش امروز در مراسم تکریم و معارفه فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم این نیرو در انزلی گفت : افزایش توان رزمی نیروی دریای ارتش برای ارتقای امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است از برنامه های مهم این نیروی راهبردیست.
دریادار حبیب الله سیاری با بیان اینکه ایران کشوری با مرزهای دریایی گسترده در شمال و جنوب است گفت : در دوران قبل از انقلاب اسلامی به دلیل وابستگی رژیم شاهنشاهی به بیگانگان از این مزیت استفاده چندانی نمی شد اما امروز با تدبیر مقام معظم رهبری توسعه دریا محور در دستور کار است.
وی به پیشرفت های نیروی دریایی ارتش بعد از پیروزی انقلاب اشاره کرد و گفت : بعد از پیروزی انقلاب با اتکا به متخصصان داخلی تجهیزاتی نظیر شناورها و ناوشکن ها در ایران ساخته می شود و دیگر نیازی به کشورهای بیگانه نیست.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: از نظر تربیت نیرو هم دیگر نیازی به نیروی دریایی دیگر کشورها نداریم.
وی با بیان اینکه نیروی دریایی می تواند مثل وزارت امور خارجه در توسعه دیپلماسی کشور اثرگذار باشد خاطرنشان کرد : سفرناوگروه های ایران به کشورهای حاشیه خزر نظیر روسیه و جمهوری آذربایجان در شمال و حضور در آب های بین المللی اقیانوس هند - خلیج عدن و برنامه ریزی برای حضور در آب های آسیایی جنوب شرقی در این راستا انجام می شود.
دریادار حبیب الله سیاری به نقش ناوگان شمال و منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش در توسعه صلح و امنیت در دریای خزر هم اشاره کرد و گفت : این منطقه دریایی با مجهز شدن به تجهیزات مدرن و نوین ساخت داخل در انجام ماموریت های محوله به ویژه در زمینه حفظ و ارتقای امنیت خزر نمونه است.
محمدعلی نجفی استاندار گیلان هم به نقش نیروی دریایی ارتش در تامین امنیت دریای خزر اشاره کرد و گفت : تامین امنیت این دریا نقش اثرگذاری در افزایش مناسبات تجاری – گردشگری و فرهنگی بین این کشورها دارد.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالجواد شمس الدین امام جمعه انزلی هم گفت : به برکت انقلاب اقتدار ایران اسلامی در منطقه و جهان ارتقا یافته است.
در پایان این مراسم با قدردانی از زحمات 38 ماهه دریادار افشین رضایی حداد ،ناخدایکم  احمدرضا باقری به عنوان فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی امام رضای نیروی دریایی ارتش معرفی شد.
آیین تکریم و معارفه فرمانده مرکز آموزش تخصص های دریایی باقرالعلوم رشت هم امروز برگزار شد.
دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در این مراسم گفت : 21 تخصص دریایی در این مرکز آموزش داده می شود.
در پایان با قدردانی از زحمات 5ساله امیردریادار تورج حسنی مقدم ناخدایکم احمدرضا شهیدی به عنوان فرمانده جدید مرکز آموزش تخصص های دریایی باقرالعلوم رشت معرفی شد.
 
منبع : خبر گیلان