جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

افزایش احتمال شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش احتمال شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در گیلان

شناسه : 55634118

افزایش احتمال شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در گیلان

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی گیلان گفت:همزمان با افزایش احتمال شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان ستاد پیشگیری از این بیماری در سطح استان تشکیل شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه گیلان، غلامرضا حراجی امروز در دومین جلسه ستاد استانی پیشگیری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان استان گیلان گفت: با توجه به مصوبه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با آنفلوانزای فوق حاد پرندگان وضعیت سلامت پرندگان مهاجر تالاب امیر کلایه شهرستان لاهیجان بررسی شد.

وی اضافه کرد: تاکنون مورد مثبتی مشاهده نشده است.

دکتر حراجی ادامه داد: با هدف رصد پرندگان مهاجر به لحاظ  درگیری احتمالی با بیماریهای قابل انتقال و مشترک بازدید هایی انجام شده است.

وی ضمن آمادگی لازم جهت مقابله با خطرات احتمالی خاطرنشان کرد: بازدیدها مشترک است و توسط رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای طیور اداره کل دامپزشکی و کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست استان در خصوص بررسی وضعیت سلامت پرندگان مهاجر تالاب گیلان انجام می شود .

وی تصریح کرد:تا پایان فصل سرما انجام این بازدیدها استمرار دارد.

وی گفت:همزمان با افزایش احتمال شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان ستاد پیشگیری از این بیماری بمنظور ایجاد هماهنگی های لازم برای پیشگیری و کسب آمادگی مطلوب برای مقابله با وقوع احتمالی بیماری در سطح استان تشکیل شده است.

دکتر حراجی خاطرنشان کرد: در این جلسه ستاد اقدامات انجام گرفته را مورد ارزیابی قرار داده و همچنین در زمینه اطلاع رسانی به مردم و انجام آموزش همگانی بحث و تبادل نظر صورت گرفته است.