رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

افزايش كيفيت برنج و بادام آستانه - نمایش محتوای خبر

 

 

افزايش كيفيت برنج و بادام آستانه

شناسه : 64140770

فرماندار آستانه اشرفيه گفت: برنامه داريم توليد كمي و كيفي بادام و برنج آستانه را افزايش دهيم.

علي باباخاني در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه گیلان، گفت: توسعه آبياری هاي استاندارد و تحت فشار از برنامه هاي شهرستان آستانه اشرفيه در بخش كشاورزي است.

وي با بيان اينكه آستانه يك برند براي برنج گيلان است و 90 درصد بادام زميني كشور نيز در اين شهرستان توليد مي شود، اضافه كرد: امروز در جلسه اي كه با جهاد كشاورزي شهرستان آستانه اشرفيه داشتيم برنامه ريزي كرديم توليد كمي و كيفي بادام و برنج آستانه را افزايش دهيم.

فرماندار آستانه اشرفیه از توزيع 700 تن كود شيمیايي بين كشاورزان آستانه اي خبر داد و گفت: توليد محصولات كشاورزي ارگانيك و بدون سم و كود شيميايي از اهداف مهم آستانه به شمار مي رود.

وي ادامه داد: با گران شدن كودهاي شيميايي و آموزش كارشناسان كشاورزي، كشاورزان بيش از گذشته راغب به استفاده از كودهاي بيولوژيك هستند.

فرماندار آستانه گفت: برنج آستانه از باكيفيت ترين و سالم ترين برنج هاي كشور است و وجود هيچ سمي در برنج هاي اين شهرستان گزارش نشده است.

وي افزود: توليد برنج سفيد و پرورش راتون امسال بيشتر از پارسال است و اين ميزان افزايش 5 درصد بوده است.

باباخانی با بیان اینکه آستانه 2 هزار و 500 هكتار باغات بادام زميني دارد و افزايش اين محصول را نيز شاهد هستيم، خاطرنشان کرد: استفاده از بذرهاي قديمي موجب مي شود كه در هر هكتار 4 تن بادام زميني توليد شود اما با معرفي بذرهاي جديد شاهد هستيم كه توليد بادام در هر هكتار به 6 تا 8 تن هم رسيده است.

ایسنا