رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۸

افزايش ظرفيت تخليه و بارگيري کالا در بنادر کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

افزايش ظرفيت تخليه و بارگيري کالا در بنادر کشور

شناسه : 168093399

افزايش ظرفيت تخليه و بارگيري کالا در بنادر کشور

وزير راه و شهرسازي در سفر به گيلان از افزايش ظرفيت تخليه و بارگيري کالا در بنادر کشور به 200 ميليون تن در سال خبر داد.
به گزارش خبرگزاري صداوسيما عباس آخوندي عصر دیروز در مراسم افتتاح 4طرح بزرگ بنادر ودریانوردی شمال کشور در بندرانزلي با اشاره به اهتمام دولت براي توسعه بنادر کشور گفت: با بهره برداري از طرح هاي جديد دريايي و بندري ، ظرفيت تخليه و بارگيري کالا در بنادر ايران به 200 ميليون تن در سال خواهد رسيد.
وي در ادامه با اشاره به ظرفيت بارگيري در بندرانزلي به عنوان بزرگترين بندر شمال کشور گفت : ظرفيت اين بندر هم اکنون 7 ميليون تن در سال است که با بهره برداري از اين طرح هاي جديد ظرفيت اين بندر به 10 ميليون تن افزايش يافته است.
وزير راه و شهرسازي به اجراي طرح هاي توسعه اي بندرانزلي هم اشاره کرد و افزود: قرار است 5 پست اسکله جديد به 10 پست اسکله اين بندر اضافه شود.
عباس آخوندي در ادامه سخنانش با اشاره به ادامه ساخت 11 کيلومتر باقي مانده آزادراه رشت – قزوين هم گفت: تمام تونل ها و پل هاي اين بخش در محدوده 2 کيلومتر در حال احداث است و ساخت 9 کيلومتر بقيه آن نيز به زودي آغاز خواهد شد.
وي همچنين با اشاره به ادامه فعاليت کارگاه ساخت راه آهن قزوين – رشت تصريح کرد : اين طرح ملي از محدوده کرج به قزوين دوبانده و از محدوده قزوين – رشت هم به صورت تک باند در حال اجراست.
رييس سازمان بنادر و دريانوردي کشور هم در مراسم افتتاح 4 طرح بزرگ بنادر و دریانوردی شمال کشور در بندرانزلي گفت در هفته دولت امسال 45 طرح بندري و ساحلي در کشور به بهره برداري مي رسد که براي اجراي آنها 379 ميليارد تومان هزينه شده است.
محمد سعيد نژاد افزود : اين طرح ها شامل افتتاح اسکله ، حوضچه ، پايانه مسافربري و افزايش سيلوهاي ذخيره کالاست.
استاندار گيلان هم در مراسم افتتاح اين 4طرح با اشاره به ظرفيت هاي بالقوه گيلان در حوزه دريايي و گردشگري گفت: با افزايش توان تخليه و بارگيري در بندرانزلي شاهد رونق اقتصادي در استان خواهيم بود
محمدعلي نجفي در ادامه با بيان اينکه تکميل راه آهن و آزادراه رشت – قزوين نقش چشمگيري در توسعه مبادلات تجاري گيلان دارد افزود: فرودگاه سردارجنگل رشت هم با توجه به اينکه در رديف فرودگاه هاي بين المللي کشور قرار دارد اما هنوز پروازهاي خارجي در آن رونق ندارد و اميدواريم دولت با توسعه زيرساخت هاي اين فرودگاه اين مشکل را حل کند.
حسن خسته بند نماينده مردم بندرانزلي در مجلس شوراي اسلامي هم در اين مراسم خواستار مشارکت بخش خصوصي و شهرداري انزلي براي اجراي طرح هاي گردشگري در اين شهرستان شد.
4طرح بزرگ بنادر ودریانوردی گیلان عصر امروز با حضورعباس آخوندی وزیر راه وشهرسازی در بندرانزلی افتتاح شد.
مدیرکل بنادر دریانوردی گیلان گفت : یک حوضچه به مساحت 80هکتار ، یک موج شکن بطول 3 هزار و200 متر، یک اسکله مسافربری بازیربنای 100مترمربع ویک پایانه مسافری با زیربنای هزارو 600 مترمربع عصر امروز دربندرانزلی ، بزرگترین بندر شمال کشور به بهره برداری رسید.
سید علی نعیمی بابیان اینکه حوضچه و موج شکنی که امروز در بندرانزلی افتتاح شد بزرگترین حوضچه وموج شکن دربین بنادر شمال ایران است افزود:  با ساخت این موج شکن وحوضچه توان تخلیه وبارگیری کالا در این بندر 25 تا 30 درصد افزایش خواهد یافت.
منبع: خبر گیلان