رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

افتتاح 50 هزار مسکن مهر تا مهر - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح 50 هزار مسکن مهر تا مهر

شناسه : 285515792

افتتاح 50 هزار مسکن مهر تا مهر

750 هزار خانه مهر در دولت یازدهم ساخته و تکمیل می شود.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما قائم مقام وزیر راه و شهر سازی که امروز برای افتتاح پروژه های مسکن مهر و بافت فرسوده به گیلان سفر کرده بود گفت : 2 میلیون و 215 هزار واحد مسکن مهر در کشور در نظر گرفته شده بود که با تسهیلات بانکی تاکنون 1 میلیون 915 هزار واحد تکمیل شده است.
احمد اصغری مهرآبادی افزود : 750 هزار واحد  از این واحدهای مسکن مهر در دولت یازدهم ساخته و تکمیل شد.
وی با بیان اینکه تا پایان مهر ماه امسال سهم دولت یازدهم از مسکن مهر به 800 هزار واحد می رسد گفت : تا پایان امسال علاوه بر تامین خدمات زیر بنایی ، 300 هزار واحد مسکن مهر افتتاح خواهد شد.
استاندار گیلان نیز با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 80 درصد مسکن مهر گیلان به متقاضیان واگذار شده است گفت : تلاش می کنیم تا پایان امسال  بیشتر واحدهای باقیمانده تحویل داده شود.
محمدعلی نجفی افزود : از 74 هزار واحد مسکن مهر گیلان تاکنون 61 هزار واحد تحویل داده شده است.
وی کمبود امکانات زیربنایی را از مهمترین مشکلات مسکن مهر در گیلان عنوان کرد و افزود : بیشتر از50 درصد از مشکلات زیربنایی برجای مانده مسکن مهر نظیر جاده های دسترسی ، آب ، برق و مخابرات در 3 سال گذشته برطرف شده است.
استاندار گیلان پیش بینی نشدن فضاهای آموزشی مناسب در طرح‌ های مسکن مهر بویژه مسکن مهر رشت را یکی دیگر از این مشکلات زیربنایی عنوان کرد و گفت : با توجه به اعتبارات استانی و کمک وزارت راه و شهرسازی امیدواریم این نقیصه زودتر برطرف شود.
محمد علی نجفی در ادامه با بیان اینکه شهرستان انزلی نقش بسزایی در توسعه گیلان دارد افزود : هیچگاه نگاه توسعه‌ گیلان از بندرانزلی خارج نخواهد شد.
 
منبع : خبر گیلان