جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

افتتاح طرح های عمرانی با حضور استاندار - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح طرح های عمرانی با حضور استاندار

شناسه : 36918698

افتتاح طرح های عمرانی با حضور استاندار

حل مشکل آب آشامیدنی، هدیه دولت به شهروندان صومعه سرایی در دهه مبارک فجر
مخزن 5 هزار متر مکعبی آب آشامیدنی صومعه سرا دیروز با حضور استاندار به بهره برداری رسید /
برای اجرای این طرح بیش از20 میلیارد تومان هزینه شده تا18 هزار خانوارصومعه سرایی ازآب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره مند شوند/  قرار است باساخت مرحله دوم مجتمع آبرسانی صومعه سرا که ازخرداد سال آینده آغازمی شود به شهروندان شهر های تولم شهر- گوراب زرمیخ وبخش هایی از فومن وشفت نیز آبرسانی شود .
همچنین با حضورمحمدعلی نجفی یک مدرسه 6 کلاسه با 11میلیارد ریال هزینه در صومعه سرا افتتاح شد.
استاندار درآیین بهره برداری از طرحهای عمرانی صومعه سرا با اشاره به بهره برداری از106 واحد آموزشی درگیلان با 36 میلیارد تومان هزینه ازابتدای امسال تاکنون گفت: 38 واحد آموزشی دیگرنیز با 35 میلیارد تومان هزینه تا هفته دولت افتتاح خواهد شد.
حمید رضاخصوصی نماینده صومعه سرا درمجلس شورای اسلامی هم دراین مراسم با قدردانی از خدمات دولت دربخش های مختلف گفت: طرح ساماندهی فاضلاب شهرستان صومعه سرابا تسهیلات 115 میلیارد تومانی بانک توسعه اسلامی ازسال آینده آغازمی شود /
استاندار همچنین ازمصلای دردست ساخت صومعه سرا هم بازدید کرد/ طرح آبرسانی به 17روستا شهرستان ماسال با حضور استاندار به بهره برداری رسید. برای آبرسانی به این روستاها 24 میلیارد ریال هزینه شده است .
همچنین با حضور محمدعلی نجفی 3طرح عمران شهری و پل ورودی شاندرمن به طول 18متر و عرض 12 متر افتتاح شد.
 برای اجرای این طرح ها 8میلیاردو 500 میلیون ریال هزینه شده است .استقبال پرشور مردم در مراسم افتتاح پل ورودی شاندرمن چشمگیر شود.
همچنین در سفر استانداربه ماسال یک طرح بزرگ کشاورزی اقتصاد مقاومتی با  4 میلیارد ریال سرمایه گذاری به بهره برداری رسید.
این طرح کشاورزی در زمینی به وسعت 15 هکتار اجراشده و شامل زراعت برنج- پرورش ماهی گرمابی -دامداری –  باغ مرکبات و صنوبر کاری است .
استاندار در مراسم افتتاح طرح های عمرانی ماسال با اشاره به اهمیت اجرای  طرح های اقتصاد مقاومتی در روستاها برای استفاده بهینه از زمین های کشاورزی و افزایش درآمد کشاورزان مفید گفت: سازمان جهاد کشاورزی برای ترویج این طرح هاباید بیشتر تلاش کند.
 محمود شکری نماینده شهرستان های تالش – رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی در این مراسم توجه به بخش گردشگری و کشاورزی را موجب کاهش محرومیت زدایی در ماسال عنوان کرد و خواستار رفع برخی محدودیت های سختگیرانه اداره کل منابع طبیعی شد.
 
منبع: خبرگیلان